Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Zuchy

Pierwsze zbiórki gromady zuchowej!

Pierwsze zbiórki gromady zuchowej!

            Od listopada w naszej szkole działa 18 GGZ "Dzielne Skrzaty". Pierwsze zbiórki już za nami! Dowiedzieliśmy się kim są zuchy, co robią, jaki powinien być dobry zuch. Nauczyliśmy się również kilku zabaw oraz nowych piosenek. Czeka nas jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji.

18 GGZ "Dzielne skrzaty"

18 GGZ "Dzielne skrzaty"

            18 GGZ „Dzielne skrzaty” jest gromadą koedukacyjną Związku Harcerstwa Polskiego, która powstała 23 lutego 2000 roku, a 13.11.2000 roku zakończył się jej okres próbny. Działa przy Szkole Podstawowej nr 8 w Grudziądzu, w V Szczepie Żywioły im. phm. Tadeusza Maślonkowskiego "Sosny”. Gromada zrzesza dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Na zbiórkach bawimy się, zawieramy nowe znajomości oraz uczymy szacunku. Naszym celem jest wychowanie w duchu braterstwa, pomocy oraz dobrej zabawy. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do dołączenia do nasSmile Spotkania odbywają się w czwartki o godzinie 15.30. Spotykamy się na parterze szkoły.