Tenisiści z awansem do półfinału wojewódzkiego

Tenisiści z awansem do półfinału wojewódzkiego

            21 lutego 2017 roku w Chełmnie odbył się ćwierćfinał wojewódzki w tenisie stołowym. Nasze Gimnazjum reprezentowała sześciosobowa kadra składająca się z trójki dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta w składzie Alicja Reniecka (2d), Wiktoria Majewska (2d) i Nina Kieloch (1d) jako drużyna zajęły IV miejsce. W pierwszym meczu przeciwko dziewczętom z Gimnazjum z Radomina doznały porażki 1:3. W drugim meczu pokonały 3:1 koleżanki z Gimnazjum z Dębowej Łąki. W meczu o III miejsce ponownie zagrały z dziewczętami z Radomina. Pomimo wyciągniętych wniosków z porażki nie udało się pokonać rywalek. Mecz był bardzo zacięty. Dziewczęta przegrały ostatecznie 1:3.

Chłopcy w składzie Paweł Ciołkowski (2c), Szymon Rafalski (2c) i Jarosław Udziński (3c) jako drużyna zajęli II miejsce dające awans do półfinału wojewódzkiego. W pierwszym meczu pokonali Gimnajzum nr 1 z Brodnicy 3:1. W drugim meczu o I miejsce przegrali 0:3 z Gimnajzum nr 11 z Torunia. Rosyjski system gry ustalony przez organizatora pozwalał na dalsze granie i walkę o II miejsce innym zespołom. Nasi chłopcy w trzecim meczu pokonali pewnie Gimnazjum 4 z Chełmna 3:0. Wygrana pozwoliła im wywalczyć cenny awans do półfinału.

Gratulujemy obu reprezentacjom występu i osiągniętego wyniku 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Chłopcy:

I m ? Gimnazjum 11 Toruń
II m ? Gimnazjum 7 Grudziądz
III m ? Gimnazjum 4 Chełmno
IV m ? Gimnazjum 1 Wąbrzeźno
V ? VI m ? Gimnazjum Golub-Dobrzyń, Gimnazjum 1 Brodnica
VII m ? Gimnazjum Grębocin

Dziewczęta:

I m ? Gimnazjum Grębocin
II m ? Gimnazjum Radomin
III m ? Gimnazjum nr 2 Jankowice
IV m ? Gimnazjum 7 Grudziądz
V ? VI m ? Gimnazjum Kijewo Królewskie, Gimnazjum Dębowa Łąka