Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Sport 2016/2017

Biwak integracyjny klas IV, V i VII.

Biwak integracyjny klas IV, V i VII.

            Z inicjatywy Dyrektora Szkoły Pana Marka Szymkowicza w terminie 05.09-07.09.2017 odbędzie się biwak integracyjny.

Poniżej kilka wskazówek dotyczących przygotowania dziecka:

   Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie zgody opiekunów na udział w obozie, najpóźniej do poniedziałku 04.09.2017 do godz. 13.00.
   Zbiórka we wtorek 05.09.2017r. na Olimpii
           dla piłkarzy nożnych o godz. 9.45, wyjazd o godz. 10.00;
           dla lekkoatletów o godz. 10.30, wyjazd 10.45.
   Powrót z biwaku w czwartek 07.09.27r. o godz. 12.15- piłkarze, o godz. 13.00- lekkoatleci.
   Na biwak należy zabrać: obuwie zmienne, obuwie sportowe, przybory toaletowe, kurtkę deszczową, bieliznę na zmianę, ręcznik, kubek, strój sportowy na zajęcia z trenerami, ciepłą odzież, kieszonkowe.

Festyn

            Dnia 29 maja 2017r gimnazjum gościło grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Kuntersztyn, które znajduje się nieopodal szkoły. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy środowisk lokalnych oraz promocji i naboru do Szkoły Podstawowej nr 8, w którą Gimnazjum będzie od września przekształcone.

Grupa uczennic z naszej szkoły zapoznała dzieci i przeprowadziła następujące zabawy: gra w gumę, gra w kapsle, rzuty do celu, gra w klasy, układanie klocków i puzzli. Każdą zabawę prowadziły dwie uczennice dla czwórki przedszkolaków. Po zakończeniu zabaw gimnazjalistki poczęstowały dzieci słodyczami. Następnie dzieci całą grupą wzięły udział w zabawach ?Szczur?, ?Gąski, gąski do domu, ?Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy? oraz bitwie balonowej. Po zakończeniu zabaw nastąpiło podziękowanie i pożegnanie z roześmianą grupą przedszkolaków.

Uczennice biorące udział w festynie:
Natalia Nawotka 3a, Ola Szkodowska 3a, Wanessa Rokińska 3a, Marysia Stogowska 3a, Kasia Ostrzycka 2c, Monika Cybulska 2c, Klaudia Kocięba 2c, Wiktoria Gościnna 1e, Patrycja Urbańska 1e i Łucja Szczepanik 1e.

Opiekun Agnieszka Magdowska

Indywidualne Mistrzostwa Grudziądza w Lekkiej Atletyce

Indywidualne Mistrzostwa Grudziądza w Lekkiej Atletyce

            W poniedziałek 22 maja 2017 roku nasi lekkoatleci walczyli o miano najlepszej szkoły lekkoatletycznej w mieście oraz o awans do Finału Wojewódzkiego Kujawsko ? Pomorskiej Gimnazjady. Piękna pogoda sprzyjała uzyskiwaniu dobrych wyników, w przeciwieństwie do Ligi Lekkoatletycznej, gdzie musieliśmy zmagać się nie tylko z własnymi słabościami, ale również z deszczem. Tym razem wszystko nam dopisywało i mogliśmy pokazać, że dominujemy w tej dyscyplinie sportowej w Grudziądzu. Indywidualnie zdobyliśmy 24 medali ( 14 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych), natomiast w ogólnej punktacji szkół Gimnazjum nr 7 otrzymało za zwycięstwo Puchar Prezydenta Grudziądza. Ponadto 20 naszych uczniów wywalczyło awans do Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce, który odbędzie się 1 czerwca ( w Świeciu).Tam będziemy reprezentować miasto Grudziądz i stoczymy walkę o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko ? Pomorskiego.

Gratulujemy wszystkim startującym w tych zawodach zawodnikom i czekamy na dobre wieści ze Świecia Smile

ZŁOTE MEDALE ? (14)
Natalia Malinowska ? 100 m, Martyna Walawander ? 300 m, Dominika Orgacka ? 800 m, Martyna Mioduszewska ? skok wzwyż, Zuzanna Strzelczyk ? skok w dal, Aleksandra Szkodowska ?rzut dyskiem , Seweryn Grzyb ? 100 m, Jakub Augustyniak ? 300 m, Fabian Grodek ? 1500 m, Piotr Kowalski ? skok w dal , Jakub Malinowski ? rzut dyskiem, Kacper Pągowski ? skok wzwyż , sztafeta szwedzka dziewcząt, sztafeta szwedzka chłopców

SREBRNE MEDALE ? (5)
Magdalena Walisiewicz ? 800 m, Wiktoria Majewska ? dysk, Klaudiusz Gołata ? 300 m, Szymon Pozorski ? 1500 m, Mateusz Turowski ? pchnięcie kulą

BRĄZOWE MEDALE (5)
Wanessa Rokicińska ? 100 m, Natalia Nawotka ? 300 m, Laura Ordańska ? 800 m, Bartosz Reetz ? 1500 m, Patryk Andrzejewski ? skok w dal, Patryk Ostrowski ? rzut dyskiem ,

 

Testy sprawnościowe

 Terminy testów sprawnościowych do klas sportowych 

  Zasady rekrutacji do klasy czwartej podstawowej o profilu Judo 

 Testy sprawnościowe do klasy lekkoatletycznej ? IV, V, VII 

  Testy do klas piłkarskich Olimpia Grudziądz S.A do klas 4 i 5 

  Testy do klas piłkarskich Olimpia Grudziądz S.A do klasy 7 

 

Liga Lekkoatletyczna

Liga Lekkoatletyczna

            W dniach 15-16 maja odbyły się na stadionie GKS Olimpia zawody lekkoatletyczne w ramach Gimnazjady Miejskiej, tzw. Liga LA. Po raz pierwszy w historii impreza została rozegrana w dwóch dniach z uwagi na gwałtowną ulewę. W zawodach tych startowało aż 60 uczniów Gimnazjum nr 7, ponieważ wystawiliśmy dwa składy w kategorii dziewcząt oraz dwa składy w kategorii chłopców. Uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach, zajmując pierwsze miejsce i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 maja w Tucholi. Drugi skład dziewcząt i chłopców zajął w tej rywalizacji nieoficjalnie 3 miejsce (startowali poza konkursem), co również jest sukcesem. Składam serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły, niezależnie od tego, w którym składzie dany uczeń startował. Niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje wynik, jaki osiągnął uczeń klasy 3a ? Jakub Augustyniak. Otóż Kuba uzyskał w biegu na 300 m czas 36,13 s ,co przełożyło się na świetny wynik punktowy -196 pkt. Brawo Kuba Smile Brawo Wy Smile

Ze sportowym pozdrowieniem
Wicedyrektor ds. sportu Grażyna Chochliuk 

 

Reprezentacja piłkarek nożnych Naszego Gimnazjum wróciła na tarczy z ćwierćfinału wojewódzkiego

            Reprezentacja piłkarek nożnych Naszego Gimnazjum wróciła na tarczy z ćwierćfinału wojewódzkiego, który odbył się 26 kwietnia 2017r. w Brodnicy. Z udziału w zawodach nieoczekiwanie zrezygnowały dwie ekipy: Gimnazjum z Piask i Kijewa. Walka o półfinał toczyła się pomiędzy naszym Gimnajzum i Gimnazjum Gołkowo ? zeszłoroczne Mistrzynie Ogólnopolskiego Turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup 2016. Nasze piłkarki grały dzielnie, walecznie, ale to za mało. Podobnie jak w zeszłym roku uległy rywalkom 5:1. Ostatecznie zajęły II miejsce, straciwszy możliwość dalszej rywalizacji w półfinale.

Gratulujemy udziału i życzymy powodzenia w następnych latach 

Szkołę reprezentowały:

1. Fatima Dytłow 2b
2. Klaudia Szwagiel 2b
3. Katarzyna Szeliga 2b
4. Patrycja Ciemna 2b
5. Julia Sadowska 2b
6. Martyna Bochra 2b
7. Marcelina Ciesielska 1a
8. Wiktoria Rąbalska 3c
9. Joanna Wiśniewska 1b
10. Zuzanna Wiśniewska 1b

Wspaniała Passa Jakuba Augustyniaka.

Wspaniała Passa Jakuba Augustyniaka.

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w Jeleniej Górze to kolejny sukces naszego ucznia Jakuba Augustyniaka. Na trudnej górzystej tym razem 3-kilometrowej trasie Jakub ponownie wspaniale zafiniszował na ostatnich dwustu metrach. Specyfika przełaju jest zupełnie inna niż halowego biegu na dystansie 600 m, tym cenniejsze jest to zwycięstwo.

To już trzecie kolejne zwycięstwo Jakuba na imprezie rangi Mistrzostw Polski !! 

Dotychczas podobnym osiągnięciem w historii naszej szkoły mógł poszczycić się Domink Reszka (rocznik 1990) w roku szkolnym 2004/2005. Jednakże Jakub okrasił dodatkowo medale Halowym Rekordem Polski na dystansie 600 m, co niewątpliwie jest przysłowiową ?wisienką na torcie?.

Ponadto na wspomnianych wyżej Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze nasza absolwentka Eliza Megger zwyciężyła w biegu juniorek U20 na dystansie 4 kilometrów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych medali!!! 

Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt

Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt

            Na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Grudziądzu przez dwa dni odbywały się Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja piłkarek Gimnajzum 7 wywalczyła Mistrzostwo Miasta i awansowała do ćwierćfinału wojewódzkiego.

W pierwszym dniu drużyna rozegrała trzy zwycięskie mecze grupowe. Dziewczęta wygrały z Gimnajzum 2 wynikiem 2:0, z Gimnazjum 6 wynikiem 5:2 i z Gimnazjum 9 wynikiem 5:0.

W drugim dniu w meczu o I miejsce nasze piłkarki wygrały z Gimnazjum 4 wynikiem 2:0. W składzie drużyny są dziewczęta z klasy sportowej o profilu piłkarskim, a także uczennice będące piłkarkami trenującymi na co dzień w klubie KP Wisła Grudziądz. Są to:

1. Fatima Dytłow 2b
2. Klaudia Szwagiel 2b
3. Katarzyna Szeliga 2b
4. Julia Sadowska 2b
5. Martyna Bochra 2b
6. Patrycja Ciemna 2b
7. Wiktoria Wilczyńska 2b
8. Wiktoria Rąbalska 3c
9. Marcelina Ciesielska 1a
10. Joanna Wiśniewska 1c
11. Zuzanna Wiśniewska 1c

Halowe Mistrzostwo Polski Jakuba Augustyniaka!

Halowe Mistrzostwo Polski Jakuba Augustyniaka!

            Podczas Halowych Mistrzostw Polski U 18 i U20 uczeń klasy 3 a Jakub Augustyniak zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski juniorów młodszych w biegu na 600 m.
Świeżo upieczony rekordzista Polski, pomimo że startował z rok starszymi zawodnikami, należał do faworytów zawodów. Nasz reprezentant wzorowo wytrzymał presję i udowodnił tegoroczną dominację piorunującym finiszem na ostatnim okrążeniu, pokonując je po drugim torze.
Poniżej link do biegu:
https://www.youtube.com/watch?v=pAWLOGSMQPs

Na tej samej imprezie nasza absolwentka Eliza Megger (rocznik 1999) zdecydowanie zwyciężyła w rywalizacji juniorek U20 na dystansie 3000 m.
Poniżej link do biegu:
https://www.facebook.com/pg/OlimpiaGrudziadzLA/videos/

Kolejny nasz absolwent Patryk Korycki (rocznik 1999) zeszłoroczny dwukrotny mistrz Polski U 18 (600m - hala i 800 m-stadion) zajął bardzo wysokie 4 miejsce, przegrywając tylko z trzema zawodnikami o rok starszymi.
Poniżej link do biegu:
https://www.youtube.com/watch?v=-XXmNXuSzRY

Gratulacje dla wszystkich! 

Rekord Polski Jakuba Augustyniaka!

Rekord Polski Jakuba Augustyniaka!

            28.01.2017 r. - to pamiętna data w sportowym dorobku naszej szkoły. W tym dniu uczeń klasy 3 a Jakub Augustyniak ustanowił Halowy Rekord Polski U18 ( juniorzy młodsi) w biegu na 600 m- 1'20?45.
Jeszcze nigdy nasz Rekord Szkoły nie był równocześnie REKORDEM POLSKI!!!

Brawo KUBA, Brawo!!! 

poniżej link do biegu:

https://www.youtube.com/watch?v=OET2Ptexjow

Warto nadmienić, że Jakub będzie miał jeszcze rok czasu na poprawienie Halowego Rekordu Polski ? ponieważ startuje w tym roku w kategorii U18, czyli z zawodnikami rok starszymi,
natomiast będzie miał ? tylko? 5 miesięcy na poprawienie rekordu szkoły ( w tym roku kończy nasze gimnazjum).

Przypomnijmy jednocześnie, że w zeszłym roku nasza absolwentka Eliza Megger (rocznik 1999 ) ustanowiła Halowy Rekord Polski U18 w biegu na 2000 m ? 6'15?21

poniżej link do biegu:

https://www.facebook.com/pg/OlimpiaGrudziadzLA/videos/

Finał Województwa Kujawsko-Pomorskiego Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt

Finał Województwa Kujawsko-Pomorskiego Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt

Koszykarki Gimnazjum nr 7 Grudziądz zdobyły IV miejsce w Finale Gimnazjady, zawody rozegrano w dniu 11 kwietnia 2017 roku.

Gimnazjum nr 15 Bydgoszcz 52:18 Gimnazjum nr 7 Grudziądz (wyniki kwart: 17:5, 10:5, 13:4, 12:4)

Punkty dla drużyny Gimnazjum nr 7 zdobyły:
Zmierczak Aleksandra kpt. pkt. 6, Tomala Patrycja pkt. 6, Gurajdowska Julia pkt. 3, Niećko Dominika pkt. 3. Zagrały również: Dłużyńska Maria, Małek Marcelina, Majewska Urszula, Kochańska Vanessa, Kościołowska Karolina, Kwiatkowska Milena, Stankiewicz Alicja i Okonek Klaudia.

Gimnazjum nr 57 Bydgoszcz 40:35 Gimnazjum nr 7 Grudziądz (wyniki kwart: 6:9, 10:14, 11:7, 13:5)

Punkty dla drużyny Gimnazjum nr 7 zdobyły:
Zmierczak Aleksandra kpt. pkt. 10, Małek Marcelina pkt. 8, Tomala Patrycja pkt. 6, Dłużyńska Maria pkt. 4, Majewska Urszula pkt. 2, Niećko Dominika pkt. 2, Gurajdowska Julia pkt. 2, Stankiewicz Alicja pkt. 1. Zagrały również: Kwiatkowska Milena, Kościołowska Karolina, Kochańska Vanessa i Okonek Klaudia.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Gimnazjum nr 10 Toruń
2 miejsce Gimnazjum nr 15 Bydgoszcz
3 miejsce Gimnazjum nr 57 Bydgoszcz
4 miejsce Gimnazjum nr 7 Grudziądz

Półfinał Województwa Kujawsko-Pomorskiego Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt

Półfinał Województwa Kujawsko-Pomorskiego Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt

Koszykarki Gimnazjum nr 7 Grudziądz zdobyły II miejsce w Półfinale Gimnazjady, zawody rozegrano w dniu 29 marca 2017 roku.

Gimnazjum nr 10 Toruń 65:13 Gimnazjum nr 7 Włocławek (wyniki kwart: 24:0, 21:2, 8:9, 12:2)

Gimnazjum nr 7 Włocławek 14:62 Gimnazjum nr 7 Grudziądz (wyniki kwart: 1:26, 0:9, 6:10, 7:17)

Punkty dla drużyny Gimnazjum nr 7 zdobyły:
Zmierczak Aleksandra kpt. pkt. 19, Małek Marcelina pkt. 10, Gurajdowska Julia pkt. 6, Tomala Patrycja pkt. 6, Niećko Dominika pkt. 6, Stankiewicz Alicja pkt. 5, Dłużyńska Maria pkt. 4, Okonek Klaudia pkt. 4, Majewska Urszula pkt. 2, zagrały również: Kwiatkowska Milena, Kościołowska Karolina i Kochańska Vanessa.

Gimnazjum nr 10 Toruń 78:32 Gimnazjum nr 7 Grudziądz (wyniki kwart: 18:5, 17:10, 25:9, 18:8)

Punkty dla drużyny Gimnazjum nr 7 zdobyły:
Zmierczak Aleksandra kpt. pkt. 15, Tomala Patrycja pkt. 7, Dłużyńska Maria pkt. 4, Majewska Urszula pkt. 2, Małek Marcelina pkt. 2, Niećko Dominika pkt. 2, zagrały również: Gurajdowska Julia pkt. 2, Stankiewicz Alicja pkt. 2, Kwiatkowska Milena, Kościołowska Karolina, Kochańska Vanessa i Okonek Klaudia.

Kolejny etap Gimnazjady to Finał Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się w Bydgoszczy.

 

Finał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców

Finał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców

            17 marca 2017 roku w Barcinieodbył finał wojewódzki w tenisie stołowym.
Paweł Ciołkowski (2c) i Jarosław Udziński (3c) zdobyli w tych zawodach V miejsce Chłopcy po pierwszym grupowym pojedynku musieli uznać wyższość drużyny Gimnazjum z Solca Kujawskiego. Przegrali po emocjonującej grze deblowej 2:3. W drugim pojedynku zmierzyli się z silną dwójką z Gimnazjum z Bydgoszczy. Zdecydowanie przegrali 0:3. Zajmując III miejsce w grupie, nasza reprezentacja mogła zagrać mecz oV miejsce z Gimnazjum z Łasina. To był pewnie wygrany pojedynek, 3:0. Gratulujemy chłopcom udziału w finale wojewódzkim i zajętego miejsca. Życzymy kolejnych sukcesów przy stole 

Opiekunami reprezentacji byli Pan Piotr Jandernal i Pan Dawid Staszewski.