Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Sport 2015/2016

IX Rajd pieszy Pamięci gen. Tadeusza ?Bora? Komorowskiego

IX Rajd pieszy Pamięci gen. Tadeusza ?Bora? Komorowskiego

            Dnia 14 maja odbył się kolejny rajd pieszy organizowany przez Gimnazjum nr 7 poświęcony pamięci patrona szkoły. Celem rajdu było uczczenie pamięci generała Tadeusza ?Bora? Komorowskiego oraz czynny wypoczynek na świeżym powietrzu wśród przyjaciół, poznawanie walorów środowiskowych regionu.

Uczestnicy rajdu maszerowali pod okiem przewodników PTTK wzdłuż trasy: pętla tramwajowa Rządz ? Strzemięcin ? Błonia Nadwiślańskie ? Gimnazjum nr 7.

Rajd cieszył się dużym powodzeniem, uczestniczyło w nim 14 grudziądzkich szkół, łącznie 230 osób.

Tradycyjnie podczas rajdu odbył się konkurs wiedzy nt. Tadeusz ?Bora? Komorowskiego, w którym wzięło udział 2 przedstawicieli z każdej szkoły. Konkurs odbył się w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Zwycięzcami zostali przedstawiciele z poniższych szkół:


I miejsce :  SP 12, Gim 5, ZST
II miejsce: SP11, Gim 1, SOŚW
III miejsce: SP3, Gim 4

Opiekę nad uczn11iami podczas rajdu sprawowali także nauczyciele z naszej szkoły p. Monika Glinowiecka oraz p. Krzysztof Ciosmak.

Ogólnopolska Gimnazjada w tenisie stołowym - Drzonków 19-21.05.2016

Ogólnopolska Gimnazjada  w tenisie stołowym
Drzonków  19-21.05.2016

            W dniach 19.-21.05.2016r. w Zielonej Górze odbył się Ogólnopolski Finał Gimnazjady w Tenisie Stołowym. Reprezentanci Gim 7 pojechali w składzie: Tomek Malicki -3c, Paweł Szymański ? 3c, Paweł Ciołkowski ? 1c.

Tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie , uczestniczyli w nim Mistrzowie Województw oraz Reprezentanci Polski w kategorii Junior. Nasi chłopcy rozpoczęli zawody bardzo stremowani i pierwszego dnia przegrali swoje 3 mecze po 0-3, o miejsca 9-16 nieznacznie ulegli zawodnikom ogranym w turniejach ogólnopolskich - Gim.Niegowić -Mistrzowie woj. Małopolskiego 2-3 Następnego dnia ograliśmy Gim.Lubon 3-0 oraz Gim.Grodzisk Mazowiecki 3-2 i zajęliśmy 13 miejsce na 17 zespołów.Gdyby nie ta trema pierwszego dnia??

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach szkolenia.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych W Judo

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych W Judo

            W dniach 14-15 maja 2016 r. w Elblągu odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo. W zawodach tych uczestniczyli dwaj uczniowie naszego gimnazjum.

Jakub Węsierski w kat. wagowej do 90 kg - klasa 3a
Bartosz Pawlicki w kat. wagowej do 55 kg - klasa 3e

Miło nam poinformować że nasi uczniowi zajęli 3 miejsca w swoich kategoriach wagowych zdobywając brązowe medale Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo.

Jakub Węsierski i Bartosz Pawlicki są wielokrotnym medalistami zawodów wojewódzkich i makroregionalnych. Judo trenują w GKS ?Olimpia? Grudziądz pod okiem trenera W. Szpręglewskiego.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych gimnazjalistów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych Smile

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce ? Świecie 31 maja 2016 r.

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce ? Świecie 31 maja 2016 r.

            Kolejną imprezą lekkoatletyczną, w której brali udział nasi uczniowie to Mistrzostwa Miasta w lekkiej atletyce. W zawodach tych wystartowało prawie 60 uczniów naszej szkoły. Zdobyliśmy 18 medali indywidualnie oraz I miejsce i Puchar Prezydenta w punktacji drużynowej. Aż 16 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się po tych zawodach do Finału Wojewódzkiego Kujawsko - Pomorskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce o Puchar Marszałka Sejmiku, który odbywał się 31 maja w Świeciu. Tym razem reprezentowaliśmy w zawodach miasto Grudziądz. W tym roku nie udało się wywalczyć I miejsca, zajęliśmy dosyć odległe VI miejsce w punktacji drużynowej, niemniej udało się naszym uczniom wywalczyć indywidualnie dwa medale. Ewelina Kirsz z klasy III A zdobyła medal srebrny w biegu na 800 m oraz Szymon Krause w rzucie oszczepem ? również medal srebrny. Bardzo dobrze zaprezentowały się również dwie uczennice z klasy I A ?Dominika Orgacka zajęła w biegu na 800 m IV miejsce, natomiast Karolina Gronek ( również z klasy IA) w biegu na 300 m zajęła miejsce VII.

Należy podkreślić, że w tym roku uczniowie szkół województwa kujawsko ? pomorskiego reprezentowali naprawdę wysoki poziom sportowy. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym uczniom, że godnie reprezentowali nie tylko naszą szkołę ale również miasto Grudziądz.

Kujawsko ? Pomorska Gimnazjada w Lidze LA

Kujawsko ? Pomorska Gimnazjada w Lidze LA

            12 maja nasza szkoła stanęła do rywalizacji z grudziądzkimi gimnazjami o miano najlepszej szkoły w lekkiej atletyce, a dokładniej w lidze lekkoatletycznej. Niespodzianki nie było, wygraliśmy te mistrzostwa w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Tym samym wywalczyliśmy sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbył się 23 maja w Tucholi. W zawodach tych brały udział najlepsze szkoły z całego województwa kujawsko ? pomorskiego. Pomimo ogromnej woli walki naszych uczniów nie udało się tym razem wygrać. Dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo województwa, uznając wyższość Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy, natomiast drużyna chłopców musiała zadowolić się czwartym miejscem. Po ubiegłorocznym sukcesie trudno było nam się otrząsnąć, jednak już na stadionie nasi zawodnicy zapowiadali, że w przyszłym roku odegrają się. Mamy ogromną nadzieję, że tak właśnie będzie Smile

Skład Gimnazjum nr 7 :

Dziewczęta ? WanessaRokicińska, Maria Domżalska, Lidia Gałczyńska, Naja Kalinowska, Aleksandra Słomska, Natalia Malinowska, Karolina Gronek, Natalia Nawotka, Wiktoria Smykowska, Ewelina Kirsz, Dominika Orgacka, Magdalena Walisiewicz, Wiktoria Żuchowska, Wiktoria Jarosz, Aleksandra Szkodowska

Chłopcy ?Mateusz Felski, Tomasz Śliwiński, Daniel Widz, Seweryn Grzyb, Klaudiusz Gołata, Bartosz Kamiński, Bartosz Reetz, Fabian Grodek, Piotr Ostrowski, Jakub Ostrowski, Dominik Wątroba, Kacper Pągowski, Milan Lech, Szymon Krause

Coca Cola Cup chłopców 2016

Coca Cola Cup chłopców

            Nie zawsze najlepszy zwycięża. Niestety, taką maksymę potwierdzili nasi reprezentanci podczas III etapu turnieju Coca Cola Cup, zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju. W trzech meczach drużyna nasza zgromadziła 7 punktów, odnosząc 2 zwycięstwa i jeden remis, strzelając 11 bramek, tracąc tylko jedną. Nie wystarczyło to do wywalczenia 1 miejsca.

W pierwszym meczu zremisowaliśmy z gospodarzami turnieju Gimnazjum nr 1 Świecie 1-1, tracąc bramkę kiedy graliśmy w osłabieniu 1 zawodnika. Pomimo dużej przewagi w drugiej połowie nie udało nam się strzelić jeszcze jednego gola. W następnych meczach pokonaliśmy Gimnazjum z Tucholi 7-0 oraz Gimnazjum z Kowalewa 3-0. Niestety, drużyna ze Świecia również wygrała następne mecze, zdobywając więcej bramek i dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu uplasowała się na 1 miejscu. Niesmak po sobie pozostawili zawodnicy z Tucholi, którzy oddali mecz ze Świeciem bez walki, przegrywając 11-0.

Szkołę naszą reprezentowali:

1. Dawid Jędroś
2. Daniel Widz
3. Karol Żuchowski
4. Mateusz Plewa
5. Milan Lech
6. Cyprian Maciejewski
7. Mateusz Rumiński
8. Mateusz Aniołkowski
9. Marcel Wszołek

Opiekunem zespołu był Bartosz Brudniewicz

Zawody lekkoatletyczne Nestle Cup 2016 ? Bydgoszcz 07 maja 2016 r.

Zawody lekkoatletyczne Nestle Cup 2016 ? Bydgoszcz 07 maja 2016 r.

            W sobotę, 07 maja odbyły się na pięknym stadionie lekkoatletycznym Zawiszy Bydgoszcz zawody regionalne Nestle Cup, w ramach programu ?Lekkoatletyka dla każdego?. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tych zawodach naszych uczniów z klasy 1a i 2a , którzy uczestniczą w tym ogólnopolskim programie. Zawodnicy tym razem mieli do wyboru 4 wieloboje ukierunkowane : skocznościowy, płotkarski, sprinterski oraz wytrzymałościowy. Wszyscy bardzo starali się osiągnąć jak najlepsze wyniki sportowe aby uzyskać awans do zawodów ogólnopolskich, które planowane są w miesiącu wrześniu.

Skład Gimnazjum nr 7 : Mateusz Backhaus , Fabian Grodek, Bartosz Reetz, Karolina Gronek, Natalia Malinowska, Dominika Orgacka, Patryk Ostrowski, Bartosz Reetz, Wiktoria Smykowska, Mateusz Biernacki, Mateusz Kalamarski, Seweryn Grzyb, Jakub Malinowski, Patryk Andrzejewski, Martyna Walawander, Magdalena Walisiewicz, Kacper Pągowski, Julian Grzybowski, Natalia Nawotka.

Opiekunowie : Grażyna Chochliuk, Michał Dejewski

 

LDK Orlen Warsaw Marathon 2016

LDK Orlen Warsaw Marathon 2016

            Uczniowie klasy 1a, którzy biorą udział w projekcie pt. ?Lekkoatletyka dla każdego?, uczestniczyli w zawodach sportowych w ramach Orlen Warsaw Maraton. 23 kwietnia w Warszawie czternaścioro uczniów Gimnazjum nr 7 miało okazję stanąć do rywalizacji sportowej na dystansie 1400 m ze swoimi rówieśnikami ze wszystkich niemal województw. Niestety, nikomu z naszych zawodników nie udało się stanąć na podium, lecz zwycięzcami mogą się czuć wszyscy, którzy odważnie przystąpili do biegu. Sam udział w tych zawodach i ukończenie biegu było już zwycięstwem. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów okolicznościowy medal oraz koszulkę. Po wyczerpującym biegu wszyscy mogli posilić się smakowitymi daniami na tzw. Pasta Party.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Martyna Walewander - klasa 2a oraz gimnazjaliści z kl. 1a : Wiktoria Smykowska, Karolina Gronek, Weronika Midura, Julia Keller, Alicja Podlińska, Dominika Orgacka, Zuzanna Nowak, Julita Kraśnicka, Mateusz Biernacki, Patryk Ostrowski, Bartosz Reetz, Fabian Grodek, Mateusz Backhaus .

Opiekunowie : Grażyna Chochliuk, Michał Dejewski oraz Beata Grodowska.

 

 

Coca Cola Cup dziewcząt 2016

Coca Cola Cup dziewcząt

            1 kwietnia 2016 r. w Małym Rudniku odbyła się I runda etapu eliminacyjnego w ramach 18 edycji turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup 2016. Reprezentacja Gimnazjum 7 z Grudziądza, w składzie której grają dziewczęta Olimpii Grudziądz zdobyły I miejsce i zapewniły sobie awans do II rundy etapu eliminacyjnego. Nasze Gimnazjum wygrało swoją grupę z Zespołem Szkół z Nowego 1:0 i z Gimnazjum z Kijewa Królewskiego 2:0. W półfinale po 20 minutach gry przeciwko Gimnazjum z Ryńska, padł remis 1:1. Rzuty karne wyłoniły finalistę. Lepsze były nasze piłkarki. 3 karne obroniła Fatima Dytłow i sama była wykonawcą tzw. ?11?. Dzięki Jej trafieniu wywalczyliśmy finał. W nim ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Kijewa. I tym razem "Olimpijki" udowodniły rywalkom swoją przewagę wygrywając 3:1.

22 kwietnia 2016 w Brodnicy odbyła się II runda eliminacyjna prestiżowego ogólnopolskiego turnieju Coca Cola Cup 2016. To nie był udany występ naszych piłkarek. Uległy w pierwszym pojedynku Gimnazjum 1 z Brodnicy 1:0. Przed dziwnie straconym golem nie ustrzegła się bramkarka, której później wszystko wychodziło. Każda wypracowana sytuacja strzelecka kończyła się słupkiem lub udaną interwencją brakarki z Brodnicy. Szkoda. W drugim meczu przegraliśmy bezapelacyjnie z Gimnazjum Gołkowo 6:0 (ubiegłoroczne finalistki Mistrzostw Polski). Choć momentami gra wyglądała obiecująco to nie zdołaliśmy strzelić gola. Niepotrzebnie straciliśmy aż tyle bramek. Na pocieszenie, w ostatnim meczu tylko zremisowaliśmy z Gimnazjum z Ryńska 1:1, choć i tu nie brakowało efektownej gry, prób strzeleckich, poprzeczki. W przekroju całego występu w turnieju zabrakło za to szczęścia, skupienia zawodniczek, momentami większej odwagi i determinacji w walce o piłkę. Ale jest to dopiero I klasa i liczymy na sukcesy w przyszłości. Gratulujemy udziału i zdobycia IV miejsca.

Dziewczęta grały w składzie:

1. Fatima Dytłow
2. Wiktoria Rąbalska
3. Julia Waszelewska
4. Patrycja Ciemna
5. Klaudia Szwagiel
6. Kasia Szeliga
7. Julia Sadowska
8. Weronika Bator
9. Wiktoria Sus

Opiekun Dawid Staszewski


10. Martyna B.

II miejsce w Ćwierćfinale Wojewódzkim Kujawsko ? Pomorskiej Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt

II miejsce w Ćwierćfinale Wojewódzkim Kujawsko ? Pomorskiej Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt

            Kwiecień był aktywnym w sport piłkarski miesiącem dla zawodniczek Gimnazjum 7. W piątek 29 kwietnia reprezentantki Naszej szkoły wzięły udział w ćwierćfinale wojewódzkim Kujawsko ? Pomorskiej Gimnazjady.. Organizacja zawodów należała do Brodnicy. O półfinał walczyły cztery zespoły: Gimnazjum 1 Chełmno, Gimnazjum Piaski (powiat grudziądzki), Gimnazjum Gołkowo i Gimnazjum nr 7.

Po losowaniu zagraliśmy z Gimnajzum 1 Chełmno. Wygraliśmy 2:1 i pozostał nam mecz o I miejsce. Gimnajzum Gołkowo wygrało pewnie 7:0 z Gimnajzum Piaski. W meczu o III miejsce Chełmno wygrało z Piaskami 2:0. Mecz o I miejsce toczył się do końca w dużym napięciu. Po wyciągnięciu wniosków z przegranego meczu podczas turnieju Coca Cola Cup (porażka 6:0) zespół odważnie podszedł do zadania i , znając mocne i słabe strony rywalek, starał się jak mógł aby pokrzyżować plany liderkom. Do 17 minuty rywalki nie mogły zdobyć gola, a nasze defensorki skutecznie broniły dostępu do bramki, od czasu do czasu kontratakując. Ostatecznie zabrakło 3 minut do bezbramkowego remisu, a tym samym rzutów karnych, które mogłyby wyłonić zupełnie innego półfinalistę. Gola straciliśmy po nieudanej interwencji bramkarskiej, .ale cały zespół zasłużył sobie na duże brawa za postawione warunki rywalkom i całą grę.

Skład reprezentacji :

1. Fatima Dytłow
2. Klaudia Szwagiel
3. Kasia Szeliga
4. Martyna Bochra
5. Patrycja Ciemna
6. Weronika Bator
7. Wiktoria Wilczyńska
8. Joanna Fajkowska
9. Julia Sadowska

Opiekun Dawid Staszewski


10. Julia M.

Coca Cola Cup ? etap miejski

Coca Cola Cup ? etap miejski

            Powoli staje się tradycją, że reprezentanci szkoły Gimnazjum nr 7 w piłce nożnej na etapie miejskim w Turnieju Coca Cola Cup nie mają sobie równych. 22 marca na osiedlu Strzemięcin w fenomenalny sposób wygrali mistrzostwo miasta oraz powiatu. W trzech meczach zgromadziliśmy komplet punktów z bilansem bramkowym 32-0. W kolejnych meczach pokonaliśmy:

Gimnazjum Michale 16-0
Gimnazjum Nowe 7-0
oraz w finale Gimnazjum nr 12 Grudziądz 9-0

Szkołę naszą reprezentowali:
1. Daniel Widz
2. Karol Żuchowski
3. Jakub Gula
4. Mateusz Plewa
5. Milan Lech
6. Cyprian Maciejewski
7. Mateusz Rumiński
8. Patryk Empel
9. Marcel Wszołek
10. Karol Maksajdowski
Opiekun drużyny:
Bartosz Brudniewicz

III Gimnazjalny Turniej Bowlingowy

III Gimnazjalny Turniej Bowlingowy

            III Gimnazjalny Turniej Bowlingowy odbył się na kręgielni w restauracji RAD. Organizatorem tych zawodów było Gimnazjum nr 3 w Grudziądzu.

Skład zespołu GIM 7 - Sandra Keller i Jakub Węsierski z 3a

Wyniki:
? Zespołowo Gimnazjum nr 7 - 4 miejsce
? Indywidualnie - Sandra Keller II miejsce.

Opiekun ? Zbigniew Szymczyk

Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym

            W dniach 17 i 18 lutego w Gimnazjum nr 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. W pierwszym dniu zawodów rywalizowały żeńskie reprezentacje. Nasze uczennice z kl.1d ? Alicja Reniecka, Wiktoria Majewska, Julia Kiełbasa zdobyły 1 miejsce, zwyciężając wszystkie pojedynki. Wygrały one z zespołami z Gimnajzum nr 4, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 12 i awansowały do ćwierćfinału wojewódzkiego.
Dzień później przy stołach zmagali się chłopcy, którzy pomimo zapewnionego awansu do finału wojewódzkiego, wystąpili w rywalizacji miasta. Zespół w składzie : Paweł Ciołkowski- kl.1c, Tomasz Malicki ? kl.3c i Paweł Szymański -kl.3c również uplasował się na 1 miejscu. . W swoich meczach pokonał reprezentacje z Gimnajzum nr 3, z Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 12.

Gratulujemy reprezentantom szkoły osiągniętego wyniku i życzymy sukcesu w dalszych zawodach.