Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Sport 2012/2013

Mistrzostwa Gimnazjum 7 w piłkę siatkową dziewcząt

 Mistrzostwa Gimnazjum 7 w piłkę siatkową dziewcząt

            W dniach od 6.03 do 8.05.2013 r odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum 7 w piłkę siatkową dziewcząt. W zawodach wzięło udział 11 drużyn klasowych. Dziewczęta rywalizowały w poszczególnych przedziałach wiekowych zajmując następujące miejsca:

KLASY TRZECIE:
I miejsce klasa 3e
II miejsce klasa 3d
III miejsce klasa 3c
IV miejsce klasa 3g

KLASY DRUGIE:
I miejsce klasa 2h
Ii miejsce klasa 2b
III miejsce klasa 2c
IV miejsce klasa 2e

KLASY PIERWSZE:
I miejsce klasa 1e
II miejsce klasa 1d
III miejsce klasa 1b

Organizatorzy: A. Magdowska i I.Studzińska 

RAJD PIESZY ?PRZYJACIÓŁ LASU?

RAJD PIESZY ?PRZYJACIÓŁ LASU?

            Dnia 18 maja odbył się marsz pieszy zorganizowany przez SP nr 3 w Grudziądzu.

Uczestnicy przemaszerowali 12 km. Marsz odbył się na trasie: Tarpno ?Za Basenem ? Trynkowa - Jana Pawła II ? Osiedle Lotnisko ?m Lasek Komunalny ? SP nr 3. Naszą szkołę reprezentowała grupa 8 uczennic.

Opiekunowie rajdu:
p. A. Magdowska
i p. I. Studzińska

AKADEMIA AKTYWNEGO GIMNAZJALISTY

AKADEMIA AKTYWNEGO GIMNAZJALISTY

            ?Akademia Aktywnego Gimnazjalisty? to projekt ?Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM.7 ? SKORPION A? skierowany do uczniów naszej szkoły. Jego celem jest rozwijanie pasji i zainteresowań sportowych poprzez aktywne uczestnictwo młodych ludzi. W programie, poza częścią praktyczną, tj. zajęciami sportowymi w wybranych dyscyplinach sportowych, będą realizowane inne przedsięwzięcia, takie jak: wyjazd uczniów do Warszawy na Stadion Narodowy, biwak sportowo ? rekreacyjny w Rudniku połączony z warsztatami ?Nie piję, nie palę, nie biorę? , organizacja zawodów integracyjnych (lekkoatletycznych) z osobami niepełnosprawnymi oraz dwa spotkania z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie. Projekt realizowany będzie od maja do grudnia 2013 r. Udział w programie będzie wymagać od gimnazjalistów dużego zaangażowania, gdyż w większości zadań to właśnie uczniowie będą organizatorami tych przedsięwzięć.
Poprzez uczestnictwo w programie chcemy nie tylko rozwijać pasje sportowe uczniów, ale również promować zdrowy styl życia, przełamywać bariery i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych oraz wskazywać, jak w racjonalny i bezpieczny sposób można spędzać czas wolny.
            Decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej przyznana została dotacja w wysokości 36 210,00 zł z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację naszego projektu.

Koordynator projektu Grażyna Chochliuk

COCA COLA CUP 2013

COCA COLA CUP 2013

            Niestety, na barażu o finał wojewódzki zakończyła przygodę z turniejem Coca Cola Cup reprezentacja chłopców naszej szkoły. W rywalizacji z Gimnazjum w Kowalewie ulegliśmy 3-1. Pomimo bardzo dobrego meczu i przewagi optycznej naszej drużyny goście z Kowalewa byli skuteczniejsi. W pierwszej połowie nasi reprezentanci stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do strzelenia gola jednak nie znaleźli sposobu na dobrze grającego bramkarza z Kowalewa, któremu udało się wybronić rzut karny. Nasi przeciwnicy do przerwy przeprowadzili trzy kontry, z których dwie zamienili na bramki. Na początku drugiej połowy udało nam się zdobyć bramkę kontaktową i z jeszcze większym zaangażowaniem atakowaliśmy bramkę rywali. Niestety w dalszym ciągu raziliśmy nieskutecznością, marnując kolejne okazje do strzelenia bramki. Goście ograniczyli się do wybijania piłek i szukali okazji w stałych fragmentach gry. W końcówce meczu wyprowadzili dobrą kontrę i zamienili ją na bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla gości z Kowalewa i tym samym zakończyliśmy przygodę z turniejem.

W składzie naszej drużyny wystąpili:

 CoolŁukasz Gebauer
 Cool Karol Wierzchowski
 Cool Marcin Bartoszyński
 Cool Jakub Bollin
 Cool Błażej Lewandowski
 Cool Kamil Pokornicki
 Cool Aleksander Śmiejewski
 Cool Dawid Elminowski
 Cool Jakub Nowakowski
 Cool Piotr Piechocki

opiekun Bartosz Brudniewicz 

XIII RAJD - WIOSNA W PRZYRODZIE

XIII RAJD
WIOSNA W PRZYRODZIE

            Dnia 20 kwietnia odbył się marsz pieszy zorganizowany przez SP nr 5 w Grudziądzu. Uczestnicy przemaszerowali 11 km. Marsz odbył się na trasie: Tarpno ?Nowa Wieś ? Świerkocin ? Mokre ? ?Ścieżka przyrodniczo-leśna Białochowo?. Naszą szkołę reprezentowała grupa 9 uczennic. Ponadto uczennice z klasy 1e Sandra Węglerska i Aleksandra Dąbrowska wzięły udział w konkursie pt. ?Rola lasu w przyrodzie? zajmując II miejsce.

Opiekunowie rajdu:
p. A. Magdowska i p. I. Studzińska

VENA CROSS FESTIWAL 2013

VENA CROSS FESTIWAL 2013

            W niedzielę, 21.04.2013 r., uczniowie naszej szkoły, jako zwycięzcy finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowali Województwo Kujawsko ? Pomorskie w Finale Ogólnopolskim w sztafetowych biegach przełajowych w Łodzi. Zawody te noszą nazwę VENA CROSS FESTIVAL. Nasza reprezentacja już po raz drugi mogła stanąć do walki z najlepszymi szkołami w Polsce w biegach przełajowych. Przypomnę, że w roku ubiegłym uplasowaliśmy się na miejscu X (dziewczęta) i XIII (chłopcy). W tym roku liczyliśmy ?po cichu? na miejsce w pierwszej szóstce. 
Z relacji opiekunów, Pana Jarosława Czubaszka i Pana Michała Dejewskiego wiem, że znów zabrakło nam trochę szczęścia. Po bardzo zaciętej rywalizacji dziewczęta przybiegły na metę na miejscu VIII, natomiast chłopcy na miejscu VII. Obie ekipy walczyły bardzo dzielnie, ?ocierając? się o medale. Po trzech zmianach dziewczęta zajmowały 2 pozycję, natomiast chłopcy po 7 zmianie zajmowali czwarte miejsce. Zabrakło naprawdę niewiele...
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w tych prestiżowych zawodach za wolę walki, determinację i poświęcenie. Gratuluję Wam zdobytego miejsca wśród najlepszych szkół w Polsce. Słowa podziękowania kieruję również do opiekunów, którzy was tak dobrze przygotowali do tych zawodów.

Wicedyrektor ds. sportu Grażyna Chochliuk

Czytaj więcej: VENA CROSS FESTIWAL 2013

III miejsce drużyny dziewcząt w 2 rundzie eliminacyjnej turnieju Cola Cup 2013

III miejsce drużyny dziewcząt
w 2 rundzie eliminacyjnej turnieju Cola Cup 2013

            22 kwietnia 2013 Gimnazjum 7 po raz drugi było organizatorem 2 rundy eliminacyjnej turnieju Cola Cup 2013. Do Grudziądza przyjechała reprezentacja ZS nr 16 z Torunia, wzmocniona kadrowiczkami wojewódzkimi do lat 15, których trenerem jest Jacek Wiński ? członek kobiecej piłki nożnej KPZPN. Na ?orliku? Olimpii gościliśmy również Gimnazjum 9 z Grudziądza z Panią Jolantą Hapke. Niestety, z przyczyn osobistych większość uczennic Gimnazjum z Łubianki nie otrzymało zgody rodziców na udział w turnieju, dlatego runda została rozegrana pomiędzy trzema zespołami. W pierwszym meczu zagrali gospodarze Gimnazjum 7 z Gimnazjum 9 i po dobrej pierwszej połowie prowadząc 1 do 0 przegraliśmy mecz 1 do 2. W drugiej połowie zabrakło szczęścia i skuteczności. W drugim pojedynku bezapelacyjnie zespół z Torunia pokonał Gimnazjum 9 ? 7:0. W trzecim meczu ZS nr 16 z Torunia pokonał Gimnazjum 7 ? 6:1. Do 3 rundy awansowały ZS 16 i Gim 9. Gratulujemy.
Podsumowując, w drugiej rundzie straciliśmy osiem bramek i strzeliliśmy dwie (gole zdobywały: Klaudia Frąckiewicz i Paulina Polakowska). Skład zasiliła bramkarka Marta Olszewska.

Dziękuje za udział i reprezentowanie Gimnazjum 7. Brawo dla dziewcząt.

Dawid Staszewski - opiekun

Szlakiem Mikołaja Kopernika

RAJD GWIAŹDZISTY
XII Pieszy ?Szlakiem Mikołaja Kopernika?
i XIV Pieszy ?Powitanie Wiosny?

            Dnia 16 marca odbył się marsz pieszy zorganizowany przez SKKT ?PIECHUR? przy SP 15 ODDZIAŁ PTTK GRUDZIĄDZ oraz Wydział Edukacji UM w Grudziądzu.
Uczestnicy przemaszerowali około 10 km. Marsz odbył się na trasie: Tarpno ? Góra Zamkowa ? Plac Miłośników Astronomii ? Os. Kopernika - OSW nr 2 ul. Kasprowicza. Naszą szkołę reprezentowała grupa 6 uczennic.
Ponadto uczennice z klasy 1e Sandra Węglerska i Aleksandra Dąbrowska wzięły udział w konkursie pt. ?Szlakiem Mikołaja Kopernika i Powitanie Wiosny? zajmując I miejsce.

Opiekunowie rajdu: p. A. Magdowska
i p. M. Magdowski

I miejsce po I rundzie eliminacyjnej w turnieju piłkarskim Cola Cup 2013

I miejsce po I rundzie eliminacyjnej w turnieju piłkarskim Cola Cup 2013

            Drużyna dziewcząt Gimnazjum 7 zajęła I miejsce po dwóch wygranych meczach rundy eliminacyjnej w turnieju piłkarskim Cola Cup 2013, której byliśmy organizatorami. We wtorek 9 kwietnia na Orliku Olimpii gościliśmy szkoły z Małego Rudnika i Rogóźna. W pierwszej potyczce wygraliśmy z Gimnazjum Rogóźno 0:2. Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana. W drugiej połowie przeważaliśmy i strzeliliśmy dwa gole. W drugim pojedynku z Gimnazjum Mały Rudnik gra od samego początku toczyła się na połowie rywalek. Udało się zdobyć trzy bramki i jedną stracić. Mecz pomiędzy Małym Rudnikiem a Rogóźnem zakończył się wynikiem 1:5. Teraz Nasze dziewczęta czeka walka w drugiej rundzie eliminacyjnej, o której przebiegu będziemy informować. Gratulacje dla dziewcząt i powodzenia.

Szkołę reprezentują:

1. Wiktoria Barczak ? klasa I
2. Nadine?a Piór ? klasa I
3. Weronika Michalska ? klasa II
4. Paulina Polakowska ? klasa II (1 gol)
5. Klaudia Grzebińska ? klasa II
6. Klaudia Frąckiewicz ? klasa II (1 gol)
7. Klaudia Kołodziejczak ? klasa III (2 gole)
8. Patrycja Kostrzewska ? klasa III (1 gol)
9. Marta Lewandowska ? klasa III

Opiekun ? Dawid Staszewski

Mistrzostwa Szkoły W Gimnastyce Sportowej

 Mistrzostwa Szkoły W Gimnastyce Sportowej

             25 marca odbyły się po raz trzeci Mistrzostwa Gimnazjum 7 w gimnastyce sportowej. Jak co roku klasy reprezentowane były przez minimum 2 dziewczynki i 2 chłopców, którzy zgłaszali się ochotniczo do występu. W zakres wieloboju gimnastycznego wchodziły następujące konkurencje: dla dziewcząt układ ćwiczeń na ławeczce gimnastycznej, układ ćwiczeń wolnych na matach, skok rozkroczny przez kozła wzdłuż, dla chłopców układ ćwiczeń na drążku ? wymyk i odmyk, układ ćwiczeń wolnych na matach i skok kuczny przez skrzynię wszerz.  Każda konkurencja oceniana była według kryteriów w skali od 0 do 10. Suma wieloboju rozstrzygała o zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej. Zawody wyłoniły najlepszą trójkę dziewcząt i chłopców:

I miejsce ? Paulina Listopadzka (klasa II e), Marcin Bartoszyński (klasa II b)

II miejsce ? Agnieszka Ochendal (klasa II d), Miłosz Szablewski (klasa II b)

III miejsce ? Karolina Olczyk (klasa I a), Mateusz Pakulski (klasa III g)

Puchar dla najlepszej drużyny otrzymali chłopcy z klasy III c: Maziarz Bartosz, Skopiński Konrad, Pawski Paweł i Wróblewski Damian

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej prezentujemy wyniki  uczniów:

Nazwisko i imię

Klasa

Ćwiczenia na ławeczce

Ćwiczenia na matach

Skok przez kozła/skrzynię

Suma punktów

Miejsce

OLCZYK KAROLINA

I A

11,5

6

8

25,5

III

ŁUCKA PATRYCJA

I B

10

5,5

9,3

24,8

VI

ZIEJKA MARTYNA

I D

7

4,75

7,4

19,15

XI

FELSKA KATARZYNA

I D

5,5

4

8,2

17,7

XIII

DĄBROWSKA ALEKSANDRA

I E

9

7,5

8,8

25,3

IV

RATAJCZYK BARBARA

I E

7

5

7,7

19,7

X

MROZIK NIKOLETTA

I E

7,5

4,9

8,8

21,2

VIII

MICHALSKA WERONIKA

II A

9

2,6

7,3

18,9

XII

REETZ ALEKSANDRA

II C

6,5

3,0

8,1

17,6

XIV

WILCZEWSKA PAULINA

II C

7

4,5

8,7

20,2

IX

OCHENDAL AGNIESZKA

II D

9,5

6,75

9,9

26,15

II

LISTOPADZKA PAULINA

II E

9,5

8

9,8

27,3

I

SWERGAL OLIWIA

II E

8

6,5

8,6

23,1

VII

KOSTRZEWSKA PATRYCJA

III A

10

6,75

8,5

25,25

V

 

Nazwisko i imię

Klasa

Ćwiczenia na drążku

Ćwiczenia na matach

Skok przez kozła/skrzynię

Suma punktów

Miejsce

WILEMSKI NIKOLAS

I A

8

3,5

9

20,5

VII

MOKWA KAROL

I A

7

2,75

10

19,75

IX

LICHNEROWICZ JAN

I C

7

3,75

10

20,75

VI

PŁOŃSKI OSKAR

I A

8

2,5

8,5

19

XII

BARTOSZYŃSKI MARCIN

II B

9,5

7,25

9

25,75

I

SZABLEWSKI MIŁOSZ

II B

9

5,25

10

24,25

II

MICHALSKI DAMIAN

III A

8,5

2,25

8,5

19,25

XI

MAZIARZ BARTOSZ

III C

9

5

9

23

IV

SKOPIŃSKI KONRAD

III C

9,5

2

8

19,5

X

PAWSKI PAWEŁ

III C

9,5

2,5

8

20

VIII

WRÓBLEWSKI DAMIAN

III C

7,5

2,5

8,5

18,5

XIII

KRASIŃSKI CEZARY

III E

7,5

4,5

9

21

V

PAKULSKI MATEUSZ

III G

8,5

5,5

9,5

23,5

III

RAJD GWIAŹDZISTY

RAJD GWIAŹDZISTY
XII Pieszy ?Szlakiem Mikołaja Kopernika ?
i XIV Pieszy ?Powitanie Wiosny?

            Dnia 16 marca odbył się marsz pieszy zorganizowany przez SKKT ?PIECHUR? przy SP 15ODDZIAŁ PTTK GRUDZIĄDZ oraz Wydział Edukacji UM w Grudziądzu.

Uczestnicy przemaszerowali około 10 km. Marsz odbył się na trasie: Tarpno ? Góra Zamkowa ? Plac Miłośników Astronomii ? Os. Kopernika - OSW nr 2 ul. Kasprowicza. Naszą szkołę reprezentowała grupa 6 uczennic.

Ponadto uczennice z klasy 1e Sandra Węglerska i Aleksandra Dąbrowska wzięły udział w konkursie pt. ?Szlakiem Mikołaja Kopernika i Powitanie Wiosny? zajmując I miejsce.

Opiekunowie rajdu: p. A. Magdowska i p. M. Magdowski

Dwa medale na ergometrach wioślarskich

Dwa medale na ergometrach wioślarskich
 
              Zawody odbyły się 13 marca w sali Gimnazjum 6. Udział w imprezie wzięło 80 uczniów szkół gimnazjalnych.  Zadaniem zawodników był wyścig na ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metrów. Wśród osiemnastu uczniów reprezentujących naszą szkołę dwie osoby wróciły z medalami. W kategorii chłopców rocznik 1999 srebro zdobył Miłosz Mąka wynikiem 1.47,4 i brąz Miłosz Dziedziech wynikiem 1.47,5. Chłopcy są uczniami klasy pierwszej lekkoatletycznej. W kategorii chłopców rocznik 1998/97 blisko podium był Marcin Bartoszyński z wynikiem 1.43,4. W klasyfikacji drużynowej Zajęliśmy IV miejsce ? podobnie jak w zeszłym roku. Gratulacje dla medalistów oraz pozostałych uczestników zawodów.
Poniżej reprezentanci ?Siódemki? i ich wyniki:
 
Chłopcy 1999
 
1. Mąka Miłosz  1.47,4 - II
2. Dziedziech Miłosz 1.47.5 - III
3. Roman Jakub  2.01.1 - VIII
4. Nehring Filip  2.05.3 - XIII
5. Synkowicz Mikołaj 2.07.3 - XIV
 
Dziewczęta 1999
 
1. Łożyńska Weronika 2.12.2 - X
2. Olczyk Karolina  2.22.2 - XVII
3. Dąbrowska Aleksandra 2.30.6 - XVIII
 
Chłopcy 1998/97
 
1. Bartoszyński Marcin 1.43.4 - V
2. Michalski Damian 1.45.5 - VIII
3. Łazicki Paweł  1.50.1 - XIII
4. Szablewski Miłosz 1.51.7 - XV
5. Lewandowski Błażej 2.01.2 - XVIII
 
Dziewczęta 1998/97
 
1. Ślażyńska Marta 1.56.8 - VI
2. Cichocka Aleksandra 2.03.5 - XI
3. Frąckiewicz Klaudia 2.06.6 - XVI
4. Michalska Weronika 2.08.3 -XVII
5. Radzikowska Paulina 2.08.5 - XVIII
 
Opiekun ? mgr Dawid Staszewski

IV miejsce w półfinale wojewódzkim

IV miejsce w półfinale wojewódzkim drużyny chłopców
w tenisie stołowym.

 
            7 marca odbyły się w Chełmnie ćwierćfinały wojewódzkie w tenisie stołowym. W turnieju uczestniczyło siedem drużyn, które po losowaniu zostały przydzielone do dwóch grup. Nasi uczniowie Mateusz Piłat i Błażej Lewandowski rozegrali w swojej grupie mecze z Gimnazjum Wąbrzeźno i Gimnazjum 2 Chełmno wygrywając oba 3:0. W drugiej grupie wszystkie mecze wygrali chłopcy z Gimnazjum Łasin pokonując Gimnazjum Czernikowo, Gimnazjum Toruń i Gimnazjum Kowalewo Pomorskie. Wychodząc z grupy z pierwszego miejsca w półfinale zmierzyliśmy się z Gimnazjum Czernikowo, z którym  wygraliśmy 3:2 i z Gimnazjum Łasin, z którym  przegraliśmy 0:3. Dzięki drugiej pozycji  w całym ćwierćfinale awansowaliśmy do półfinału wojewódzkiego.
 
12 marca w półfinale wojewódzkim zmierzyliśmy się ponownie z Gimnazjum Łasin ulegając 0:3. Należy wspomnieć iż chłopcy z Łasina są ubiegłorocznymi finalistami ogólnopolskich mistrzostw i reprezentują bardzo wysoki poziom gry. W pojedynku z Gimnazjum Karnkowo przegraliśmy po zaciętym boju w deblu 1:3. Z Gimnazjum Choceń również nie udało się wygrać i zdobyć punktu ale nasi chłopcy wykazali się ambicją i pomimo braku awansu do finału wojewódzkiego należą się im ogromne brawa za postawę na każdym etapie zawodów. Gratulacje dla uczniów klasy 2b (piłkarskiej) Mateusza i Błażeja.
 
Opiekun ? mgr Dawid Staszewski