Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Sport 2010/2011

Sport 2010/2011

MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
 
           W dniach 3 – 5 stycznia 2012 r. w Gimnazjum nr 3 odbyły się Mistrzostwa Grudziądza Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja Gimnazjum nr 7 zajęła w tych zawodach VI miejsce. W grupie „B” nasze dziewczęta wygrały z Gimnazjum nr 8( 2:0), natomiast przegrały z Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 5. W finale o miejsce 5 dziewczęta uległy reprezentacji  Gimnazjum nr 4 (0:2).  
 
Skład reprezentacji Gimnazjum nr 7:
 Paulina Polakowska 1g
 Karolina Kazimierska 1 e
 Zofia Dulemba 1d
 Dagmara Midura 2d
 Julia Nessel 2e
 Adrianna Chojnacka 1d
 Aleksandra Puchowska 1h
 Klaudia Grzebińska 1h
 Paulina Florkiewicz 1h
 Weronika Gronek 1h
 Marta Olszewska 1h
 Aleksandra Kowalczuk 1e
 
Opiekun: Agnieszka Magdowska
(w zastępstwie Michał Magdowski)

Mistrzostwa Grudziądza w piłce ręcznej chłopców

Mistrzostwa Grudziądza w piłce ręcznej chłopców

            W dniach 7 – 9 listopada 2011 r. odbyły się mistrzostwa miasta szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Nasza reprezentacja stoczyła 3 pojedynki grupowe:

G7 - G2 10:23 G7 – G12 14:8 G5 – G7 19:10

Zajęliśmy 3 miejsce w grupie A, a tym samym wywalczyliśmy sobie prawo walki o 5 miejsce w turnieju. W meczu zmierzyliśmy się z 3 drużyną grupy B - Gimnazjum nr 9.

Po zaciętej walce odnieśliśmy zwycięstwo,

G7 - G9 13:12

tym samym zapewniając sobie 5 miejsce w turnieju.

Skład drużyny Gimnazjum nr 7 :

Skopiński Konrad

Olszewski Bartosz

Makowski Paweł

Tomaszewski Jakub

Elminowski Dawid

Mroziński Paweł kap.

Dalmata Mateusz

Reinholz Patryk

Smętkowski Mateusz

Płotkowski Szymon

Opiekunem zespołu był Jarosław Czubaszek. Gratulujemy całej drużynie oraz opiekunowi występu w tych mistrzostwach.

Wicedyrektor ds. sportu Grażyna Chochliuk

MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA
W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

            W dniach 25- 27 października 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Grudziądza Szkół Gimnazjalnych w piłkę ręczną dziewcząt. W reprezentacji naszej szkoły udział brały:
Chorab Malwina, Woźniak Anna, Gesek Klaudia, Borc Magdalena, Żbikowska Karolina, Mądrzejewska Sylwia, Kowalewska Anita, Chojnacka Adrianna, Paliwoda Natalia, Haleta Natalia, Więckowska Aleksandra.
W poniedziałek, 25 października 2011 roku, dziewczęta rozegrały w swojej grupie dwa pojedynki. Pierwszy, bardzo zacięty do ostatnich sekund meczu, z Gimnazjum 2, które jak się później okazało zostało Mistrzem Miasta. Dziewczęta przegrały 5:6. Drugi mecz z Gimnazjum 4 po bardzo ładnej grze wygraliśmy 8:3. Ta wygrana pozwoliła Nam wyjść z grupy z II miejsca, z zaliczeniem spotkania z Gimnazjum 2. W środę 27 października walczyliśmy już o podium. Pierwszy mecz w bardzo łatwy sposób wygraliśmy z Gimnazjum 5 wynikiem 5:11, a drugi z Gimnazjum 6 wynikiem 7:3. Po tych wygranych dziewczęta były pewne II miejsca. Gimnazjum 2 wygrało swoje mecze w finałach i zdobyło I miejsce.

Wszystkim dziewczętom należą się ogromne gratulacje za zaangażowanie i pozostawienie serca na boisku. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Malwina Chorab i Ania Woźniak, które zdobyły największą ilość bramek dla swojej drużyny. Podziękowania składam również opiekunowi drużyny dziewcząt, panu Dawidowi Staszewskiemu, który tak wspaniale przygotował nasze uczennice do tych mistrzostw. Gratulacje

Ze sportowym pozdrowieniem
Wicedyrektor Grażyna Chochliuk

Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych w unihokeju chłopców - 17-21.10.2011 r.

Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych
w unihokeju chłopców - 17-21.10.2011 r.

            Z ogromną przyjemnością informuję, że drużyna chłopców zajęła w Mistrzostwach Miasta w unihokeju drugie miejsce i awansowała tym samym do półfinału wojewódzkiego , który odbędzie 17 listopada w Brzoziu . Chłopcy musieli co prawda uznać w tych mistrzostwach wyższość Gimnazjum nr 2 , ale my i tak bardzo cieszymy się z drugiego miejsca i awansu. Z relacji pana Zbigniewa Szymczyka wiem, że walka o awans do półfinału była bardzo zacięta do samego końca, szczególnie w meczu z Gimnazjum nr 9. Tym razem szczęście sprzyjało naszym zawodnikom

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i opiekunowi, panu Zbigniewowi Szymczykowi, życząc oczywiście awansu do finału wojewódzkiego.

Ze sportowym pozdrowieniem

Grażyna Chochliuk

Czytaj więcej: Mistrzostwa Miasta Szkół Gimnazjalnych w unihokeju chłopców - 17-21.10.2011 r.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego

Mistrzostwa Województwa Kujawsko –Pomorskiego
w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Bydgoszcz 18.10.2011 r.

            W Dolinie Śmierci na Bydgoskim Fordonie, w miejscu upamiętniającym męczeńską śmierć Polaków pomordowanych w 1939 r. , przy wspaniałej słonecznej pogodzie, do zaciętej rywalizacji stanęły najlepsze zespoły szkolnych sztafet przełajowych z województwa kujawsko – pomorskiego. Wśród nich nie zabrakło oczywiście naszych reprezentacji, które wywalczyły sobie prawo startu w tych zawodach zwyciężając w ubiegłym tygodniu w mistrzostwach Grudziądza. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że należą do ścisłej czołówki województwa kujawsko - pomorskiego w biegach przełajowych. Drużyna chłopców zwyciężyła w rywalizacji, natomiast dziewczęta uległy tylko szkole sportowej z Bydgoszczy, zajmując wysokie II miejsce. Z relacji pana Jarosława Czubaszka wiem, że chłopcy już po pierwszej zmianie niespodziewanie objęli prowadzenie i oddali je tylko na chwilę by po zaciętej walce ponownie je objąć i nie oddać już do ostatniej zmiany. Dziewczęta natomiast od pierwszej zmiany oddały pole mocniejszym rywalkom, medalistkom i finalistkom Mistrzostw Polski Młodzików ( szkoła sportowa z Bydgoszczy ) „pilnując” drugiej pozycji. Niezagrożone dobiegły do mety jako wicemistrzynie województwa.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego

TURNIEJ COLA CUP

TURNIEJ COLA CUP

            Niestety, po raz kolejny wracamy z turnieju piłki nożnej na „tarczy”. W turnieju Cola Cup reprezentanci naszej szkoły rozegrali 2 mecze. W pierwszym rozgromili gospodarzy - Gimnazjum nr 1, (12:1) i w dobrych nastrojach przystąpili do drugiego, decydującego meczu. Niestety nasi reprezentanci musieli uznać wyższość Gimnazjum nr 4. Sen z powiek naszych obrońców spędzał będzie napastnik Gimnazjum nr 4, który strzelił w tym meczu 3 bramki, a mecz zakończył się rezultatem 2:3. Zawodnicy nasi walczyli do samego końca, jednak nie udało się już doprowadzić do korzystnego rezultatu. Mecz pomiędzy Gimnazjum nr 1 a Gimnazjum nr 4 był już tylko formalnością.

Gimnazjum 7 wystąpiło w składzie :

Maciej Szymański, Levon Mirzoyan, Bartosz Pyżewski, Szymon Bęben, Dawid Elminowski, Robert Piłat, Patryk Kulaszewski, Dominik Chudziński, Piotr Piechocki, Łukasz Lazurek.

Opiekunem chłopców był pan Bartosz Brudniewicz.

Trzymamy teraz kciuki za nasze piłkarki, które awansowały już do drugiej rundy turnieju i mamy nadzieję, że dziewczęta nie powiedziały jeszcze „ostatniego słowa”.

Ze sportowym pozdrowieniem Grażyna Chochliuk

Mistrzostwa Grudziądza w unihokeju dziewcząt

Mistrzostwa Grudziądza
w unihokeju dziewcząt

            W dniach 03-04.10.2011 r. odbyły się zawody sportowe w ramach Gimnazjady Miejskiej w unihokeju dziewcząt. Niestety, naszym uczennicom nie poszło tak dobrze jak w latach ubiegłych i po raz pierwszy od długiego już czasu nie awansowały do półfinału wojewódzkiego. Z relacji opiekuna naszych zawodniczek, Pana Zbigniewa Szymczyka, wiem, że zabrakło odrobiny szczęścia, które w sporcie często decyduje o zwycięstwie. Dziewczęta grały z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem, strzeliły 9 bramek. Po pierwszym dniu zawodów nasze dziewczęta miały całkiem dobrą sytuację ( 2 mecze wygrane, jeden przegrany ) i teoretycznie mogły walczyć nawet o pierwsze miejsce. W rundzie finałowej dziewczęta przegrały jedną bramką z Gimnazjum nr 6 a mecz z Gimnazjum nr 2 zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatecznie nasza drużyna dziewcząt zajęła w tych mistrzostwach IV miejsce.

Dziewczęta, za rok kolejne zawody, nowe szanse, nowe wyzwanie

Czytaj więcej: Mistrzostwa Grudziądza w unihokeju dziewcząt

Mistrzostwa Grudziądza w piłce nożnej chłopców

Mistrzostwa Grudziądza w piłce nożnej chłopców

            W mistrzostwach szkół gimnazjalnych w piłce nożnej chłopców nasza szkoła zajęła III miejsce.
W fazie eliminacji drużyna naszej szkoły trafiła do grupy z Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 8, które pokonała bez większych przeszkód : (5:1) oraz (11:2), tym samym w pierwszym dniu eliminacji zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i oczywiście zapewniliśmy sobie awans do ścisłego finału. Niestety w samym finale nie było już tak dobrze jak w eliminacjach. Finał zaczął się od rywalizacji Gimnazjum nr 5-Gimnazjum nr 12 (5:1), niestety my zaczęliśmy od porażki z Gimnazjum nr 5( 3:4) tocząc wyrównaną walkę z późniejszym zwycięzcą turnieju i skończyliśmy na porażce z Gimnazjum nr 12 ( 0:2 ). W meczu, w którym mieliśmy przewagę, potwierdziła się piłkarska maksyma, że w piłce wygrywa ten kto strzela bramki J

Ostateczne wyniki mistrzostw Grudziądza :

I miejsce – Gimnazjum nr 5
II miejsce – Gimnazjum nr 12
III miejsce – Gimnazjum nr 7

Gratulujemy drużynie chłopców oraz trenerowi, panu Bartoszowi Brudniewiczowi.

Pozdrawiam, Grażyna Chochliuk

Rocznik sportowy

Rocznik sportowy 2010/2011
 
            Rocznik sportowy Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu im. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego został dodany do naszej plikowni i jest do pobrania tu. Rocznik opracował P. Jarosław Czubaszek.

Złoty medal dla uczennic Gimnazjum nr 7

Złoty medal dla uczennic Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu
w Finale Krajowym w Biegach Rozstawnych
VENA SPORT FESTIVAL – ŁODŹ 2011 R.

            W dniu 14 czerwca 2011 r. odbył się w Łodzi Finał Krajowy w Biegach Rozstawnych – VENA SPORT FESTIVAL 2011. W zawodach tych startowali mistrzowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski w biegach rozstawnych. Jest to cykliczna impreza lekkoatletyczna, skupiająca najlepsze szkolne zespoły sztafetowe w kraju. Gimnazjum nr 7 miało możliwość startu w tych prestiżowych zawodach jako tegoroczne mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego w tej właśnie konkurencji . Sztafeta 4x100 m dziewcząt z Gimnazjum nr 7 odniosła ogromny sukces wygrywając Finał Krajowy w kategorii szkół gimnazjalnych. Czas jaki osiągnęły dziewczęta w sztafecie to : 49,18 s . Jest to nowy rekord zawodów ( w kategorii szkoł gimnazjalnych ) i oczywiście nowy rekord Szkoły

Dziewczęta biegły w składzie : Natalia Gelinska, Magdalena Zawadzka, Kinga Łakomy, Nikoleta Płoszyńska.

Przypomnę też, że dziewczęta w tym składzie zdobyły już w tym roku szkolnym srebrny medal w sztafecie 4x100 m podczas Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego oraz zakwalifikowały się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży właśnie w tej konkurencji. Przed nimi jeszcze start w Finale Krajowym w Lidze Lekkoatletycznej w Białymstoku (17-18.06.2011 r.) oraz udział w Igrzyskach Światowych Pucharu Jeana Humberta w Bydgoszczy ( 21-22.06.2011r.).

Serdecznie gratulujemy złotego medalu i życzymy dalszych sukcesów

Wicedyrektor ds. sportu Grażyna Chochliuk

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO POMORSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO –POMORSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE
- ŚWIECIE -31 MAJA 2011 R.
 
            31 maja 2011 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie reprezentowali na tych zawodach nie tylko Gimnazjum nr 7 ale również miasto Grudziądz. Zawodnicy walczyli indywidualnie  o medale i zespołowo o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej reprezentacji. Niestety, w ogólnej punktacji miasto Grudziądz przegrało niewielką ilością punktów  z reprezentacją Bydgoszczy, lecz ku naszej radości  udało się wywalczyć indywidualnie 6 medali. Jest to naprawdę wyczyn gdyż startowali najlepsi lekkoatleci województwa szkół gimnazjalnych. Niewątpliwie bohaterkami zawodów zostały uczennice klasy 3 a : Natalia Gelinska, która wywalczyła dwa złote medale – w biegu na 100 m oraz w sztafecie szwedzkiej oraz Magdalena Zawadzka, zdobywczyni złotego medalu w skoku w dal oraz w sztafecie szwedzkiej. Nasza „etatowa płotkarka” sprawiła nam ogromną niespodziankę skacząc na odległość – 5,11 m. Przypomnę też, że nasza najlepsza sprinterka  Natalia Gelinska w tym roku ustanowiła aż cztery rekordy szkoły – w biegu na 60 m /7,90 s/, 100 m /12,54 s/,  200 m /26,16 s/oraz w sztafecie 4x100 m. Magda Zawadzka również jest aktualną rekordzistką szkoły w swojej koronnej konkurencji – w biegu 100 m p/pł – 15,55 s. Cieszy również wzrost formy naszego skoczka wzwyż, Sebastiana Pigla, który w Świeciu okazał się bezkonkurencyjny skacząc na wysokość 180 cm. Na uwagę zasługuje też wynik Wojtka Waltera, który wywalczył medal brązowy w biegu na 300 m uzyskując świetny wynik - 37,84 s.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom życząc im poprawiania swoich rekordów życiowych, osiągania jak najlepszych rezultatów oraz czerpania satysfakcji z uprawiania tej pięknej dyscypliny jaką jest niewątpliwie lekka atletyka. Ogromne słowa podziękowania składamy również nauczycielom i trenerom, którzy przygotowywali młodzież do tych zawodów.
 
Ze sportowym pozdrowieniem
Wicedyrektor ds. sportu Grażyna Chochliuk
 

WYNIKI UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 7
 
1. GELINSKA NATALIA – I miejsce – 100 m – 12,85 s
2. ZAWADZKA MAGDALENA – I miejsce – skok w dal – 5,11 m
3. PIGIEL SEBASTIAN – I miejsce – skok wzwyż – 180 cm
4. sztafeta szwedzka dziewcząt : KNAK, GELINSKA, PŁOSZYŃSKA, ZAWADZKA -  I miejsce  – 2:24,88 s
5. sztafeta szwedzka chłopców: WALTER, REINHOLZ, MAKOWSKI – II miejsce - 2:08, 07 s
6. WALTER WOJCIECH – III miejsce – 300 m – 37,84 s
7. PŁOSZYŃSKA NIKOLETA – IV miejsce – 100 m – 13,37 s
8. KNAK MAGDALENA – V miejsce – 300 m – 43,94 s
9. KRYSTIAN WROTNIAK –V miejsce – 1500 m – 4:35,7 s
10. OSSOWSKA ANGELIKA – VII miejsce – skok wzwyż – 145 cm
11. SOBOLEWSKI MACIEJ – VII miejsce – kula – 11,48 m
12. GRABOWSKA ZUZANNA- VIII miejsce – skok w dal – 4,54 m
13. REINHOLZ PATRYK – X miejsce – 100 m – 12,46 s
14. JASIŃSKA ANNA – XII miejsce – 300 m – 46,4 s
15. MAKOWSKI AMADEUSZ – XXI miejsce – 100 m – 12,80 s
16. OWCZARCZYK MATEUSZ – DNF

Puchar Humberta  Bydgoszcz 19 maja 2011 r. - finał wojewódzki

Puchar Humberta – Bydgoszcz 19 maja 2011 r. - finał wojewódzki
 
            Po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie  Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu wzięli udział w Pucharze Jean Humberta.  Są to zawody lekkoatletyczne – drużynowe, każdy z zawodników startuje w dwóch konkurencjach a wyniki przeliczane są na punkty wg. specjalnych tabel. W drużynie musi być „obsadzony”  blok sprinterski, skocznościowy, wytrzymałościowy, rzutowy oraz płotkarski. Drużyna startuje dodatkowo w sztafecie szwedzkiej / 400m, 300m, 200m, 100 m/.
W mistrzostwach Grudziądza zarówno drużyna dziewcząt jak  i chłopców zajęła  I miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki odbył się 19 maja 2011 roku w Bydgoszczy. Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne, wygrały w kategorii szkół. Ich wynik drużynowy – 481 pkt. okazał się również  najlepszy ze wszystkich kategorii, zarówno szkół jak i miast.
 
Dziewczęta – I miejsce – 481 pkt.
1. Natalia Gelinska – 200 m / 26,80 s /, skok w dal /5,07 m/
2. Nikoleta Płoszyńska – 100 m /13,19 s/, skok w dal /4,44 m/
3. Magdalena Zawadzka – 100 m/pł /16.01 s/ , kula /8,55 m/
4. Kinga Łakomy – 100 m /14.06 s/, skok w dal /4,59 m/
5. Magdalena Borc – skok wzwyż /1,45 m/, 100 m /14.04 s/
6. Karolina Żbikowska – 800 m /2:32.06 s/, dysk /13,38 m/
 
Chłopcy – II miejsce – 418 pkt.
1. Wojciech Walter – 200 m /24,60 s/, skok w dal /5,48 m/
2. Radosław Witkowski – 300 m/pł /45,07 s/, kula /9,05 m/
3. Ariel Malinowski – 100 m /12,24 s/, kula /10,78 m/
4. Sebastian Pigiel – skok wzwyż /1,65 m /, 100 m /12,91 s/
5. Krystian Wrotniak – 1500 m /4:32,2 s/, dysk /21,49 m/
6. Mateusz Rosik – kula /11,28 m/, 100 m /14,21/
 
Wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Natalia Gelinska – w biegu na 200 m / 26,80 s/ i skoku w dal /5,07 m/ oraz  Magdalena Zawadzka w biegu na 100 m p/pł  – 16,01 s . Wśród chłopców – Wojciech Walter w biegu na 200 m / 24,69 s /.
 
Dziewczęta awansowały do finału ogólnopolskiego, natomiast chłopcy przegrali jednym punktem z ZSS Bydgoszcz i niestety nie awansowali do finału krajowego ale wynik jaki osiągnęli budzi podziw.
Serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy
                                          Wicedyrektor ds. sportu Gimnazjum nr 7
                                                           Grażyna Chochliuk

Wieści szachowe

Wieści szachowe
            W dniu 21.05 w Grudziądzu w sali klubu garnizonowego (siedziba klubu szachowego ROTMISTRZ ) odbyły się mistrzostwa województwa kujawsko - pomorskiego juniorów w szachach klasycznych . Honoru gospodarzy broniła drużyna w składzie Jakub Szygowski, Miłosz Bolibok- uczeń naszego gimnazjum, Michał Karpus, Jan Dudziński, Oliwia Skorupa, Zuzanna Szcześniak. Po trudnej i ciężkiej walce udało się reprezentantom naszego miasta zająć II miejsce, które to daje możliwość walki w drugiej lidze ogólnopolskiej. Na rozgrywki drugiej ligi drużyna wyjeżdża 24.06.2011 r. i potrwają one do 02.07. 2011 r.
Gratulujemy i życzymy Miłoszowi i Jego drużynie powodzenia w tych rozgrywkach