Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Sport 2005/2006

Sport 2005/2006

Mistrz Polski - Dominik Reszka

Mistrz Polski - Dominik Reszka
        Dnia 18-19 czerwca 2005 roku w Białymstoku, odbyły się zawody Krajowego Finału V Gimnazjady Lekkoatletycznej. Pierwszego dnia w drodze do Białegostoku, Paweł Cieszyński obchodził swoje 15 urodzinki. Wszyscy składali mu życzenia i było bardzo zabawnie.
Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu, wszyscy udaliśmy się do sklepu po napoje ;-)!!! Po powrocie z miasta, odbyło się zebranie z opiekunem, na którym omówiliśmy wszystkie sprawy organizacyjne, następnie mieliśmy czas wolny, w którym  odpoczywaliśmy
przed zawodami. W niedzielę, w dniu zawodów, gdy mieliśmy jechać na stadion, okazało się, że nasz kierowca był nietrzeźwy. Na stadion dostaliśmy się równo z przeciwną drużyną. O godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie imprezy i prezentacja przedstawicieli reprezentacji.
Nasz kolega Dominik Reszka miał zaszczyt zapalenia znicza olimpijskiego. Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiła dekoracja zawodników, którzy wygrali w poszczególnych dyscyplinach. Między innymi na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Reszka, który wygrał bieg na 1000 m. Później nastąpił moment, na który wszyscy czekali, czyli podliczenie wszystkich punktów i dekoracji najlepszych drużyn. Ogólnie nasza szkoła zajęła 4, mistrzowskie miejsce ze stratą 41 punktów, ale otrzymaliśmy nagrodę za uczestnictwo poraz V z rzędu w tych zawodach. Po zakończeniu imprezy udaliśmy się do naszego pięciogwiazdkowego hotelu po nasze bagaże by następnie udać się do autobusu z nowym już kierowcą.