Język Angielski

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

            Dnia 26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty pod hasłem „Siła języków”, a uczniowie z klasy 5b przygotowali krótką prezentację na temat święta oraz quiz językowy. Prezentacja dotyczyła obchodów tego dnia na świecie, zaś quiz opierał się na kilku pytaniach w języku polskim oraz angielskim związanych z różnymi krajami europejskimi.

Informacje oraz quiz zostały zaprezentowane w różnych klasach. Dla najmłodszych uczestników, którzy poprawnie odpowiadali na pytania, organizatorzy przygotowali cukierki.

Organizatorzy:
Mateusz Chyliński, Filip Flery, Maksymilian Kaprykowski , Wiktor Melkowski, Safin Kader, Oskar Brdak, Mikołaj Marks, Bartek Hordyński, Mikołaj Kowalkowski, Filip Jurkiewicz, Wiktor Fularczyk,

Opiekunowie: Małgorzata Kaczmarek, Paulina Piszkalska

Konkurs muzyczno-taneczny „ Mini playback show”

Konkurs muzyczno-taneczny „ Mini playback show”

            Dnia 21.03.2018r o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej nr8 został przeprowadzony międzyszkolny konkurs „Mini Playback Show” dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej.

Do konkursu zgłosiły się 3 szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa nr 5Julia Kuźnik i Wiktoria Piotrowicz
Szkoła Podstawowa nr 9 – zespół „Black Angels
Szkoła Podstawowa nr 12 – zespół „West Gang
oraz Szkoła Podstawowa nr 8 jako gospodarz wystawił do konkursu zespół taneczny „Roses”.

Każdy zespół zaprezentował występ muzyczno-taneczny, a dziewczyny z SP 5 przygotowały nawet dwa występy . Zaskakujące były stroje i pomysłowe układy taneczne. Podkłady muzyczne były wszystkie w języku angielskim, ale każdy w innym stylu.

Członkowie jury, w skład którego weszli nauczyciele języków obcych Małgorzata Kaczmarek i Agnieszka Kobus, nauczyciel w-f Agnieszka Magdowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oceniali wykonanie śpiewu, wykonanie tańca oraz strój w skali od 1 do 5.

Pierwsze miejsce zajął zespół „ Black Angels” z SP 9, drugie miejsce otrzymał zespół „ West Gang” z SP 12, a trzecie miejsce podzieliły 2 zespoły z SP 8 i 5. To była wspaniała zabawa i niezapomniane chwile. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Byliście niesamowici.

Dziękujemy również opiekunom zespołów za zaangażowanie i przygotowanie występów

 

Zaproszenie na konkurs muzyczno-taneczny „Mini Playback Show”

Szkoła Podstawowa nr 8 im. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądz

Zaproszenie na konkurs muzyczno-taneczny „Mini Playback Show”
dla szkół podstawowych.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie muzyczno-tanecznym „Mini Playback Show” dla uczniów klas 4 – 7 szkoły podstawowej.
Konkurs odbędzie się 21.03.2018r.o godzinie 15.00 w szkole podstawowej nr.8 im. gen.Tadeusza „Bora” Komorowskiego .

Cele konkursu:
-zachęcanie dzieci do współpracy z rówieśnikami
-rozwijanie u dzieci talentu aktorskiego, muzycznego oraz tanecznego
-poszerzanie umiejętności językowych
-zwiększenie zainteresowania nauką języków obcych

Warunki konkursu:
Do udziału w konkursie może przystąpić jedna osoba, zespół , kilka zespołów z jednej klasy lub zespoły mieszane z różnych klas.
Uczniowie przygotowują występ muzyczno- taneczny (do 4 min): śpiewanie (piosenka musi być obcojęzyczna) + wykonanie tańca pod podkład muzyczny.
Mile widziane stroje dopasowane do rodzaju muzyki ,za które dostaje się dodatkowe punkty .

Zgłoszenie proszę nadsyłać do 16.03.18r. pod adres pocztowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lub telefonicznie pod numer: +48721 314 617 (Meri Zacharian)
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Gwarantujemy dobrą zabawę i niezapomniane wspólne chwile .


Organizatory konkursu:
Svetlana Zaikina
Merri Zacharian

Konkurs językowo - plastyczny " My favourite toy"

Konkurs językowo - plastyczny pod nazwą " My favourite toy"

            W grudniu 2017r, na terenie naszej szkoły został przeprowadzony konkurs językowo - plastyczny pod nazwą " My favourite toy". Konkurs był przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Organizatorami konkursu była p. Svetlana Zaikina oraz p. Małgorzata Kaczmarek.

Przedmiotem konkursu było samodzielne stworzenie pracy, pod tytułem " My favourite toy" czyli "Moja ulubiona zabawka". Praca ta mogła być wykonana dowolną techniką, w dowolnym formacie, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów. Wykonana zabawka musiała być podpisana w języku angielskim.

Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Zwycięzcy konkursu:

Klasa 1a:
I. Świderska Aleksandra
II. Sawala Lena
III. Piotrowski Patryk

Klasa 1b:
I. Aleksander Adamonis
II. Zofia Basiura
III. Antonina Dominik

Konkurs plastyczny "Mój potwór na Halloween"

Sprawozdanie z przeprowadzonego konkursu


            Dnia 27.10.2017r. odbył się konkurs plastyczny "Mój potwór na Halloween" dla klas I Szkoły Podstawowej nr 8 . W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 a i 1 b.

Celem konkursu było zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy i nauki z języka angielskiego,
przećwiczenia umiejętności plastycznych i rozwijanie wyobraźni u uczniów klasy I szkoły podstawowej.

Komisja jurorów, w składzie której były nauczycielki plastyki i sztuki, jednoznacznie zdecydowała, że wszystkie prace są godne I miejsca. Więc wygrali wszyscy uczestnicy konkursu.

Organizatorzy konkursu:

Svetlana Zaikina
Małgorzata Kaczmarek

 

 

Wieczornica ? Śladami Sherlocka Holmes'a?

Wieczornica ? Śladami Sherlocka Holmes'a?

Dnia 11 kwietnia 2017r w Gimnazjum nr 7 odbyła się Wieczornica ? Śladami Sherlocka Holmes'a?.

W spotkaniu o słynnym Sherlocku wzięło udział ponad 20 osób z klas I-III gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie wielkiego pisarza Arthura Conan Doyle'a, głównego bohatera jego opowieści Sherlocka Holmes'a oraz jego przyjaciela Dr Watsona. Uczniowie przebrali się za bohaterów i recytowali swoje kwestie w języku angielskim. Każdemu występującemu towarzyszył tłumacz. Poza tym, został zorganizowany pokaz slajdów o muzeum Sherlocka Holmes'a w Londynie oraz pokazane urywki ciekawych scen w filmach. Uczniowie klas I odegrali scenkę z udziałem właścicielki domu Sherlocka Holmes'a Mrs Hudson.
Na spotkanie zostali zaproszeni nie tylko uczniowie Gimnazjum nr7, ale również uczniowie wraz z nauczycielami języka angielskiego Gimnazjum nr8 w Grudziądzu.
Po prezentacji widzowie rozwiązywali zagadkę. Najszybszym okazał się uczeń klasy IIIc Gimnazjum nr7 Patryk Żuraw. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie o Sherlocku. Pierwsze trzy osoby zostały nagrodzone upominkami.
Podczas spotkania działała także kawiarenka, gdzie można było napić się herbaty po angielsku i poczęstować się herbatnikami.

Organizatorami Wieczornicy ? Śladami Sherlocka Holmes'a? były nauczycielki języka angielskiego: Svetlana Zaikina, Agnieszka Kobus oraz Joanna Haftka przy pomocy Dariusza Millera i Pauliny Piszkalskiej.

 

 

Konkurs gramatyczny z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich

Konkurs gramatyczny z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich.

            4 kwietnia, w naszym gimnazjum, odbyła się kolejna edycja konkursu gramatycznego z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu gramatycznego sprawdzającego m.in. znajomość czasów gramatycznych, stosowanie trybów warunkowych, strony biernej oraz mowy zależnej. Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu transformacji zdań, wielokrotnego wyboru, na zastosowanie właściwej formy oraz zadania z luką.

Głównym celem konkursu była powtórka materiału gramatycznego z całego etapu edukacyjnego oraz sprawdzenie umiejętności językowych uczniów z zakresu gramatyki, przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Organizatorami konkursu byli wszyscy nauczyciele języka angielskiego.

Wśród uczestników konkursu najlepszymi okazali się:

 Wiktoria Kasper 3e ? I miejsce
 Łukasz Kalbarczyk 3d ? II miejsce
 Jakub Radtke 3f ? III miejsce

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  

Konferencja ?Szkoła czyta - szkoła rozwija się?

Konferencja ?Szkoła czyta - szkoła rozwija się?

            20 marca w siedzibie grudziądzkiego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli odbyła się konferencja przedmiotowo ? metodyczna poświęcona wymianie dobrych praktyk w zakresie upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Wśród szkół prezentujących pozytywne działania znalazło się również nasze gimnazjum z projektem edukacyjnym ?A fairy tale ? czyli taka sobie bajeczka?. Projekt ten, zrealizowany w poprzednim roku szkolnym przez grupę uczniów obecnej klasy 3f, jest autorską bajką napisaną w języku angielskim i polskim, opartą na klasycznych bajkach: ?Jaś i Małgosia?, ?Kot w butach?, ?Calineczka? i ?Kopciuszek?, wzbogaconą własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.

Prezentacja "fairy tale"

Prezentacja w wersji multimedialnej (do pobrania)

Gimnazjum nr 7 uczestniczy w programie Erasmus +.

Gimnazjum nr 7 uczestniczy w programie Erasmus +.

            Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w Europie w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu. W ramach programu nawiązano współpracę ze szkołami z Rumunii, Włoch i Francji, w wyniku czego powstał projekt międzynarodowy. Główna tematyka projektu to zapobieganie wykluczeniu, tolerancja oraz zapobieganie wczesnemu porzucaniu edukacji.

Wizyta robocza w sprawie projektu w ramach programu Erasmus + odbyła się w dniach 24-26 października 2016 roku w miejscowości Sciacca we Włoszech.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w projekcie; Polski, Rumunii, Francji i Włoch.

Podczas pracy nad projektem rozmawiano na temat realizacji zaplanowanych zadań oraz ustalono podział obowiązków i terminy wizyt.

I konkurs recytatorski dzieł Szekspira

I konkurs recytatorski dzieł Szekspira

            Dnia 24.02.2016 r. na terenie naszej szkoły odbył się I Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego, pod tytułem: ? Shakespeare? . W konkursie wzięli wszyscy chętni uczniowie klas drugich oraz trzecich. Zadaniem uczestników była recytacja wylosowanego fragmentu utworów Williama Szekspira w języku angielskim. Ze względu na trudność związaną z utworami napisanymi w języku staroangielskim, uczniowie otrzymali teksty do zapoznania kilka dni przed konkursem. Podczas recytacji oceniane były następujące kategorie: płynność, akcent, wymowa oraz zaangażowanie w prezentację utworu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w składzie: p. Małgorzata Kaczmarek, p. Paulina Piszkalska, p. Merri Zacharian, p. Svetlana Zaikina.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce: Bielska Emilia, klasa 3e
  II miejsce: Wiktoria Zaikina, klasa 3c
  III miejsce ex equo : Filip Czarnecki, klasa 3g oraz Anna Starkowska, klasa 3e

IV Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Dla Szkół Podstawowych Miasta Grudziądza

Gimnazjum 7 im. Gen. Tadeusza ? Bora? Komorowskiego
W grudziądzu

serdecznie zaprasza na

"IV  Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Dla Szkół Podstawowych Miasta Grudziądza"

 

Tegoroczny temat konkursu: AUSTRALIA


1. Cele konkursu:
1. Promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego oraz chęci pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego obszaru językowego.
2. Doskonalenie umiejętności językowych.
3. Wzbogacanie wiedzy o kulturze, geografii, literaturze, historii, życiu codziennym w krajach języka nauczanego.

2.Organizacja konkursu:
Organizatorami konkursu są nauczyciele Gimnazjum nr 7 im. gen. Tadeusza ?Bora? Komorowskiego w Grudziądzu, przy ulicy Mikołaja z Ryńska 6. Konkurs jest organizowany dla szkół podstawowych miasta Grudziądza.

3. Zgłoszenie do konkursu:
Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 2 uczniów. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę szkoły, imię i nazwisko, klasę ucznia oraz nauczyciela uczącego. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 04.03.2016 na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Termin i czas trwania konkursu:
Konkurs odbędzie się dnia 08.03.2016r. o godzinie 14:15. Przewidywany czas trwania konkursu 120 minut.

5. Przebieg konkursu:
Konkurs będzie się składał z 2 etapów.

Etap I : Część pisemna ? 30 minut.

Etap II : Do etapu II zostanie zakwalifikowanych 5 uczniów, którzy otrzymali najwyższe wyniki z etapu I. Etap II będzie zawierał 3 pytania dotyczące Australii. Pytania będą przetłumaczone na język polski, jednakże uczniowie odpowiadać będą w języku angielskim. Na przygotowanie odpowiedzi do pytań uczeń otrzyma 2 minuty.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy.

Nauczyciele organizujący konkurs:

Svetlana Zaikina
Paulina Piszkalska
Merri Zacharian
Małgorzata Kaczmarek

Test kompetencji z języka angielskiego

DRODZY PIERWSZOKLASIŚCI!!!

            Na początku roku szkolnego będziecie pisać test sprawdzający Waszą wiedzę z języka angielskiego. Przykładowy test znajdziecie w poniższym odsyłaczu:

 Przykładowy test kompetencji z języka angielskiego

GOOD LUCK !
M. Kaczmarek, S. Zaikina

Dzień Europejski 2013

Dzień Europejski

            Dnia 17 maja odbył się w naszej szkole ?Dzień Europejski?. Nauczyciele języków obcych przygotowali dużo ciekawych rzeczy. Na sali gimnastycznej odbył się koncert. Uczniowie śpiewali w języku angielskim ??Everybody needs somebody to love?, ?Help?, ? Tears from heaven? Szymon Hausman, Mateusz Sornat oraz zespół Watermeloneband z klasy 2 d, ? Show must go on? i ?Paraoid? -? Julia Knak z klasy 1f,,, w języku niemieckim Ramstein ? ?Ich will?, ?Du hast? Szymon Hausman, Mateusz Sornat oraz zespół Watermeloneband z klasy 2 d,, ?Schnappi das kleine Krokodil? ? uczniowie z klasy 3 e i w języku rosyjskim ?Pust wsegda budzet solnce? uczennice z klasy 1e oraz ?Za toboju? ?Małgorzata Maliszewska z klasy 1 e. Koncert przygotowany przez p. Dariusza Miller, Merri Zakharyan oraz Kamillę Senica.

Czytaj więcej: Dzień Europejski 2013

Więcej artykułów…

  1. WELCOME TO HALLOWEEN CONTEST