Noc Bibliotek 2019

Noc Bibliotek 2019

            Dnia 5 października dzieci naszej szkoły uczestniczyły wraz z opiekunem w imprezie – Noc Bibliotek. Odbyła się ona w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej od 18.00 do 22.00.

Przybyłych gości powitały : pani Aleksandra Szymczyk oraz pani Nikoleta Owczarzak. Na otwarcie uroczystego wieczoru przeczytano wiersz Joanny Mueller „Wierszowiązałki”.

            Następnie uczestnicy imprezy wybrali gry planszowe i rozpoczęli wspólne rozgrywki. Zespół z SP 8 postanowił bawić się w kalambury przy pomocy haseł ze świetnej planszówki.

Po godzinnej grze wszyscy z przyjemnością wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu TENDO. Później odbyły się warsztaty, podczas których wykonywano jesienne broszki i zakładki do książek. Ostatnia godzina imprezy upłynęła na głośnym czytaniu „Baśni z różnych stron świata”. W czasie imprezy wielu jej uczestników wybrało sobie książki w ramach akcji bookcrossing.

Podczas całej Nocy Bibliotek można było posilić się przy szwedzkim bufecie, który obfitował w kanapki, ciasteczka, cukierki i napoje. Wielu gości imprezy wychwalało ciasto upieczone przez Marysię, uczennicę klasy VIa. Jej „malinowa chmurka” zniknęła ze stołu najszybciej.

            Trzeba przyznać, że Noc Bibliotek, która została zorganizowana przez filię po raz pierwszy, była bardzo udana. Czas upłynął wszystkim szybko i przemiło. Niewątpliwie była to bardzo interesująca akcja, która popularyzowała biblioteki i czytelnictwo.

Opiekun : Izabela Szymkowicz