Wystawa wielkanocna

Wystawa wielkanocna

            27 marca młodzież Koła Przyjaciół Biblioteki uczestniczyła w otwarciu „Wystawy wielkanocnej”. Uroczystość odbyła się w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej.
Wystawa powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu pensjonariuszy Domów Dziennego Pobytu przy ul. Piłsudskiego i osiedla Lotnisko, a także utalentowanych mieszkanek Grudziądza.

Na początku uroczystości głos zabrała kierownik filii, pani Aleksandra Szymczyk. W swojej wypowiedzi zaznaczyła, ze współpraca z DDP trwa już 15 lat. Następnie odbył się występ zespołu muzycznego „TENDO” z III LO. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że jego liderami są nasi absolwenci : Maciej Kaszubowski oraz Angelika Pyclik. Po wysłuchaniu pięknych piosenek dyrektor DDP, pani Jolanta Rydzińska – Lotarska podziękowała pani Aleksandrze Szymczyk za wieloletnią współpracę i możliwość prezentowania w bibliotece prac pensjonariuszy.

            Na koniec uroczystości piękna wystawa przekształciła się w kiermasz wielkanocny. Za naprawdę niewielkie pieniążki można było kupić prześliczne zajączki, kurczaczki, jajeczka i przeróżne stroiki. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki z ochotą zaopatrywali się w świąteczne upominki. Kiermasz w Filii nr 13 trwa nadal. Jeśli ktokolwiek ma ochotę kupić wielkanocne ozdoby i kartki, zapraszamy do biblioteki w godzinach od 10.00 do 18.00 (czwartek -10.00 -14.00).

Opiekun : p. Izabela Szymkowicz