Spotkanie z młodą pisarką – Karoliną Kowalską

Spotkanie z młodą pisarką – Karoliną Kowalską

            Dnia 11 marca w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 z młodą pisarką – Karoliną Kowalską. Rozmowę poprowadziła pani Aleksandra Szymczyk, kierownik filii.

            18 – letnia autorka powieści uczęszcza do liceum o profilu medialno – dziennikarskim. Interesuje się literaturą, muzyką i rysunkiem. Pierwsze jej utwory to wiersze, które zaczęła pisać w gimnazjum. Przyszedł jednak moment, kiedy stwierdziła, że chce napisać książkę. Natchnienie przyszło po lekturze powieści „Dolina szkieletów”. Pewnego wieczoru stworzyła zatem krótkie opowiadanie, do którego sukcesywnie dopisywała kolejne strony… Tak powstała książka, która początkowo miała być romansem. W trakcie pisania przerodziła się w przygodę, a później stała się, pełnym szaleńczego tempa, kryminałem.

            Karolina Kowalska napisała swoją pierwszą książkę dwa lata temu. „Córka kwiaciarza” może być ostrzeżeniem dla młodych dziewcząt, które szukają „miłości” w Internecie. Główna bohaterka powieści, Karolina, jak magnes przyciąga do siebie dziwnych mężczyzn i kłopoty. Próbując uciec zarówno od jednych, jak i od drugich, wikła się w coraz bardziej niebezpieczne tarapaty.

            Wypowiedzi młodej pisarki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród młodzieży. Uczniowie SP8 zadali jej wiele pytań. Dowiedzieli się od pani Karoliny, że do napisania i wydania książki skłoniła ją mama. Autorka powiedziała zebranym, że jest w trakcie pisania drugiej i trzeciej części powieści. Poinformowała też, że „Córkę kwiaciarza” można kupić obecnie w Empiku.

            Spotkanie z panią Karoliną Kowalską przebiegało w nadzwyczaj miłej atmosferze. Dostarczyło zebranym, szczególnie tym, którzy również piszą poezję lub prozę, wielu cennych informacji na temat, jak w dzisiejszych czasach doprowadzić do wydania własnej twórczości. Młodzież uzmysłowił sobie fakt, że warto marzyć i spełniać marzenia, na przykład o zobaczeniu napisanej przez siebie książki w księgarni.