Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Samorząd Uczniowski

Imprezy i uroczystości zorganizowane
przez Samorząd Uczniowski
 

Konkurs na świąteczny strój

Drodzy uczniowie SP8!

            Mamy przyjemność ogłosić konkurs! Waszym zadaniem będzie przebranie się w tematyczny, świąteczny strój. Następnie zróbcie sobie zdjęcie w przebraniu i wyślijcie przez aplikację Teams na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Wynagrodzimy trzy najbardziej kreatywne osoby. . Konkurs trwa do 15.12.2020!

Powodzenia!


Organizator konkursu: Samorząd Uczniowski

Błękitny przemarsz

Błękitny przemarsz

            Dnia 23 stycznia 2020 roku przypadła setna rocznica powrotu Grudziądza w granice Polski.Z tej okazji w mieście zorganizowanych zostało wiele wydarzeń.

Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Samorząd uczniowski oraz uczniowie z różnych klas wraz z jednym z opiekunów samorządu wziął udział w błękitnym marszu oraz podziwianiu rekonstrukcji historycznej i patriotycznej na rynku miasta.

W głównych uroczystościach wzięło kilka tysięcy osób ubranych w kolory Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera, która w 1920 roku przejęła miasto z rąk niemieckich.Dokładnie 100 lat temu przez ten rynek przemaszerowało polskie wojsko. Błękitna Armia generała Hallera przyniosła nam biało-czerwoną flagę. Nie było wystrzałów, walk i ofiar. Ten ostatni akord zaprowadzania nowego ładu na mapie Europy udręczonej wielką wojną odbył się pokojowo, ma mocy podpisanych traktatów.

Ważną część obchodów na Rynku stanowiła inscenizacja wydarzeń z 23 stycznia 1920 roku. Generał Józef Haller – odgrywany przez Sławomira Jodełkę – dokonał symbolicznego zerwania czarnej wstęgi z Pomnika Żołnierza Polskiego na znak odzyskania niepodległości przez Grudziądz. W rekonstrukcji historycznej wzięło udział 50 rekonstruktorów, z takich miast jak Chełmno, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Gdańsk i Iłża koło Radomia. Po inscenizacji odbyła się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, podczas której podpisano Deklarację wdzięczności Ojcom Niepodległości Regionu Grudziądzkiego. Deklaracja powstała w celu uczczenia odzyskania niepodległości przez Grudziądz i pobliskie gminy. Dokument podpisali: prezydent Grudziądza – Maciej Glamowski, starosta powiatu grudziądzkiego – Adam Olejnik, burmistrz Łasina – Rafał Kobylski, burmistrz Radzynia Chełmińskiego – Krzysztof Chodubski, wójt gminy Grudziądz – Andrzej Rodziewicz , wójt gminy Gruta – Waldemar Kurkowski, wójt gminy Rogóźno – Krzysztof Polesiak oraz wójt gminy Świecie nad Osą – Ireneusz Maj. Akt podpisania deklaracji zakończyło wypuszczenie 300 błękitnych balonów.

Uczniowie, którzy reprezentowali SP 8 w Grudziądzu :
Klasa 8a: Nowacka Martyna, Siedlecka Hanna
Klasa 7a: Rezmer Lena, Cerska Amelia
Klasa 6a: Borkowska Anna, Zehner Iga, Marzec Maria
Klasa 5b : Marczewski Marcel, Jankowski Fabian
Klasa 5a: Wojtecka Zuzanna
Opiekun SU: Małgorzata Kaczmarek

Ach ci chłopcy ......, czyli Dzień Chłopaka

Ach ci chłopcy ......, czyli Dzień Chłopaka

            Dnia 30 października w naszej szkole odbył się ogólnopolski Dzień Chłopaka. Z tej okazji samorząd zorganizował dla panów konkurs na najbardziej elegancką klasę.

Celem konkursu było ubranie tego dnia krawata lub muszki przez największą ilość chłopców w klasie. Zwycięzcami okazały ex aequo 1c oraz 5b. Panowie z tych klas wykazali się elegancją stuprocentową! Nagrodą był czekoladowy poczęstunek oraz certyfikat.

Dodatkowo wszyscy Panowie naszej szkoły otrzymali słodki prezent.

Samorząd uczniowski, Adriana Nowacka, Małgorzata Kaczmarek Smile

Dzień Otwarty

"Dzień Otwarty"

            Dnia 15 marca br. odbył się w naszej szkole ,,Dzień otwarty”. Przybyłych rodziców i uczniów powitał dyrektor szkoły Pan Marek Szymkowicz., który przedstawił ofertę edukacyjną oraz zasady naboru na nowy rok szkolny.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 4a oraz występy wokalne szkolnego chóru a także popisy taneczne cheerleaderek z klasy I i IV. Po jej zakończeniu starsi uczniowie brali udział w grach i zabawach, zdobywając odznaki i nagrody oraz uczestniczyli w pokazach sportowych, chemicznych i biologicznych. Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowano zajęcia plastyczne oraz wiele quizów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się foto-budka, gdzie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z logo naszej szkoły.

Dla rodziców przygotowano słodki poczęstunek oraz zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne dłoni, makijaż oraz fitness.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości, wspaniałej, rodzinnej atmosfery i bogatego życia. Mamy nadzieję, iż spełniliśmy oczekiwania przybyłych uczniów i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu…..

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

DZIĘKUJEMY! ZEBRALIŚMY 1523,90 zł

DZIĘKUJEMY!

ZEBRALIŚMY 1523,90 zł

            Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród nich było 26 wolontariuszy, którzy 14 stycznia wyruszyli z puszkami na miasto, aby zbierać fundusze na wyrównanie szans dla noworodków. Ci, którym nie udało się zdobyć identyfikatora WOŚP, wspierali akcję w szkole. 10 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował karnawałową dyskotekę, podczas której nagrodził biletem do kina najlepsze przebranie oraz zlicytował na rzecz orkiestry certyfikat zwalniający klasę z niezapowiedzianych kartkówek- licytację wygrała klasa 7a, przekazując 65 zł. 12 stycznia zorganizowaliśmy w szkole sklepik, w którym można było kupić gadżety "Olimpii", # GRU i innych instytucji wspomagających akcję. Dzięki przewodniczącemu RR naszej szkoły, panu J. Nalaskowskiemu zyskaliśmy do sklepiku artykuły biurowe oraz figurki przedstawiające aniołki i sowy, które cieszyły się szczególnym powodzeniem.
Rodzicom, którzy upiekli ciasta do kawiarenki, wszystkim, którzy przekazali do puszek orkiestry swój wkład BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski 

 

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

            Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole ?Drzwi otwarte?. Gości tradycyjnie powitaliśmy w sali gimnastycznej krótką uroczystością, podczas której mogli obejrzeć pokaz judo, filmik promujący naszą szkołę oraz posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu p. M. Gburczyka ?Hope? i ?Muzycznej siódemki?. W spotkaniu brał również udział zawodnik Olimpii Grudziądz, Nildo, od którego miłośnicy futbolu otrzymali autografy.

W każdej klasie nauczyciele przedmiotów przygotowali dla młodszych uczniów różne konkursy, przedstawienia i zabawy. W sali nr 13 najmłodsi mogli zapoznać się ze swoimi przyszłymi wychowawczyniami oraz samodzielnie wykonać piękne ozdoby z papieru. Na starszych czekały inne atrakcje, między innymi: gry i zabawy matematyczne, pokazy fizyczne i chemiczne, kalambury literackie, wiersze na wesoło, praca z mapą, quiz językowy, tajemnice pod mikroskopem.

W sali nr 14 przygotowaliśmy dla wszystkich słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców naszych uczniów a na boisku częstowaliśmy wszystkich gości ciepłą zupą.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry sportowe przygotowane przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego- zabawy z piłką nożną, zabawy lekkoatletyczne, fitness, siatkonoga.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Samorząd Uczniowski.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

            Gimnazjum nr 7 i w tym roku włączyło się do akcji zbierania funduszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli zorganizował imprezę, której główną atrakcją była muzyka w wykonaniu solistów z naszej szkoły ( Dominiki Żyły, Zuzi Nowak, Marysi Trętkiewicz, Magadaleny Moritz, Julity Kraśnickiej, Mateusza Kalinowskiego i Karola Lisowskiego)) oraz zaproszonych zespołów : ?Monolith? z Małego Rudnika i ? Shiver? , w którym na perkusji grał uczeń z klasy 2a, Patryk Ostrowski. Atrakcją był również występ naszych ?Cheerliderek Siódemki? pod opieką p. S. Zaikiny. Do akcji licznie włączyli się również rodzice naszych uczniów, zaopatrując kawiarenkę w przepyszne ciasta i napoje, czy dostarczając wiele gadżetów do sklepiku i na licytację (dzięki uprzejmości p. A. Żebrowski otrzymaliśmy m.in. karnety na jazdę konną w ośrodku ?Rywal?, kupony do Salonu ?Andrzejewscy? oraz kubki, czy plecaki ufundowane przez Posła do Parlamentu Europejskiego, p. Janusza Zemke, dzięki p. A. Bernackiej- gadżety z firmy ?Lemigo?,). Jak co roku w zaopatrzeniu naszego sklepiku pomogły nam również: Urząd Miejski w Grudziądzu oraz Klub Sportowy ?Olimpia?. Podczas imprezy zostały zlicytowane m.in. : piłka i koszulka z podpisami piłkarzy ?Olimpii?, certyfikat zwalniający klasę z niezapowiedzianych kartkówek. Dzień po finale wystawiliśmy na korytarzu szkolnym sklepik dla tych uczniów, którzy nie uczestniczyli w koncercie. Łącznie, w 25 Finale udało nam się przekazać szefowej grudziądzkiego sztabu WOSP, p. Edycie Ogonowskiej, 1000 zł.

Nauczyciele organizujący imprezę: W. Klimek, A, Nowacka, M. Gburczyk
Nauczyciele wspomagający: p. M. Kaczmarek, M. Walczak, M. Piwowarczyk, S. Zaikina, K. Szymaniuk, B. Brudniewicz, M. Horna

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

 

Zbiórka ?Rodacy Bohaterom?

Zbiórka ?Rodacy Bohaterom?

            W przedświątecznym czasie, gdy stajemy się bardziej skłonni do dzielenia się tym, co mamy, nasza szkoła dołącza do akcji "Rodacy Bohaterom", której pomysłodawcą oraz głównym koordynatorem jest Stowarzyszenie Odra - Niemen. Na terenie Torunia i okolic akcję koordynuje fundacja Lex Lupus. Akcja polega na zbiórce żywności długoterminowej, kartek świątecznych oraz zniczy białych i czerwonych. Uczniowie mogą stworzyć samodzielnie kartki świąteczne. Zbiórkę w naszym gimnazjum prowadzi p. W. Klimek. Akcja trwa do 6.12.2016 r.

Zebrane dary trafią do naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich, najczęściej są to kombatanci, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Pierwsze paczki ruszają 7 grudnia i będą systematycznie transportowane do końca lutego.

Liczymy na Waszą pomoc!!!

 

Pasowanie na gimnazjalistów i otrzęsiny klas pierwszych

Pasowanie na gimnazjalistów i otrzęsiny klas pierwszych

             Dnia 29 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych oficjalnie stali się gimnazjalistami. Podczas uroczystości z pełną powagą wypowiedzieli słowa przysięgi, a pan dyrektor, Marek Szymkowicz, pasował pierwszoklasistów na gimnazjalistów. Zespół ?Muzyczna siódemka ? przywitał wszystkich piosenką ?Nasza szkoła? a Zuzia Nowak z klasy 2a wykonała utwór ?Kwiaty we włosach?

Uroczystość pasowania przygotowywali: P. Weronika Klimek, p. M. Kaczmarek, p. M. Kamińska,p. M. Piwowarczyk, p. A. Nowacka,p. M. Gburczyk

Tego samego dnia, o godz. 16.00 Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 7 przygotował dla pierwszaków tradycyjne otrzęsiny, podczas których musieli się oni zmierzyć z wieloma niełatwymi zadaniami. Wśród stałych atrakcji, takich jak karmienie ucznia jogurtem z zawiązanymi oczami, czy też wykonanie portretu wychowawcy były również nowe, ciekawe konkurencje, m.in. wykonanie przez uczniów żywego zdjęcia na wylosowany temat oraz ?jedzenie-zagadka?, czyli odgadywanie zjadanych potraw. We wszystkich konkurencjach nowi gimnazjaliści wykazali się odwagą, zaangażowaniem, pomysłowością i poczuciem humoru. Najliczniej na otrzęsiny przybyła klasa 1a, za co otrzymała certyfikat zwalniający z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi. Taką samą nagrodę, ale już za uzyskanie największej liczby punktów w konkursach, otrzymała klasa 1c.

Klasom towarzyszyli wychowawcy, którzy z dużym zaangażowaniem wspomagali swoich uczniów w rozwiązywaniu trudnych zadań, a byli to: p. S. Remus, p. M. Kaczmarek, p. I. Gazdecka, p. D. Piernicka, p. W. Klimek oraz pan M. Piwowarczyk.

WOŚP 2016

WOŚP 2016

            9 stycznia Gimnazjum nr 7 włączyło się do 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz kawiarenki i loterii fantowej atrakcją była przede wszystkim muzyka- już drugi raz zagościła u nas " Klaustrofobia" , zagrała też grupa "Out of control " z wokalistką z naszego samorządu- Zuzią Bernacką (oba zespoły prowadzi p. Maciej Gburczyk). Podczas uroczystości zaprezentowali się także soliści z naszej szkoły oraz wokalistka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, również przygotowani przez p. Gburczyka, zaskakując słuchaczy umiejętnościami i talentem. Gadżety do loterii fantowej uzyskane dzięki uprzejmości klubu "Olimpia" oraz Urzędu Miejskiego zostały wystawione na sprzedaż na korytarzu szkolnym w dniu następnym . Zebraliśmy wówczas 609 zł. Dodatkowo Samorząd Uczniowski ogłosił internetową licytację certyfikatu. Wygrała go klasa Id, wpłacając 355 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w tegorocznym finale.

Wieczór horroru w Gimnazjum nr 7

Wieczór horroru w Gimnazjum nr 7

            W czwartek, 31 października z okazji Halloween odbył się w naszej szkole ?wieczór horroru?, który został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 7 wraz z opiekunami. Odwiedziło nas 130 uczniów. Wszyscy doskonale się przygotowali, zaopatrując się w koce, śpiwory, poduszki, leżaki a nawet sofę. Nie zabrakło również chipsów, słodyczy, pizzy i napojów. Zjedliśmy 30 opakowań popcornu, o który zadbali członkowie Rady Rodziców naszej szkoły.

W miłej atmosferze obejrzeliśmy ?Koszmar z ulicy Wiązów? oraz wszystkim dobrze znany ?The Ring?. Wieczór ten należy z całą pewnością do udanych!

Drzwi otwarte 2013

Drzwi Otwarte w Siódemce
 

         Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska Gimnazjum nr 7 im. gen. Tadeusza "Bora" Komorowskiego w Grudziądzu mają zaszczyt zaprosić uczniów i nauczycieli szkoł podstawowych w Grudziądzu i okolicach na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się dnia 10 maja 2013 r. o godz. 13.00.
 
Liczymy na Wasze przybycie.
 
z pozdrowieniem
Samorząd Uczniowski