Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Akcja charytatywna „Adoptuj – nie kupuj”

Akcja charytatywna „Adoptuj – nie kupuj”

Dnia 8 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej „Adoptuj – nie kupuj”. Impreza odbyła się w świetlicy wiejskiej, w Wielkich Lniskach. Jej głównym organizatorem było Medicine Non Profit oraz członkowie Fundacji Dobre Ludki z Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie, który sprawuje opiekę nad bezdomnymi i porzuconymi zwierzakami.

            Celem akcji charytatywnej była wystawa psów schroniskowych, w wyniku której pojawiła się szansa na adopcję wielu z nich.

Po przywiezieniu zwierząt ze schroniska wolontariusze SP8 z ogromnym zaangażowaniem się nimi zajęli. Każdy uczeń otrzymał pod opiekę jednego pieska. Wolontariusze spacerowali z nimi, dbali o nakarmienie i napojenie zwierzaków. Niektóre pieski zażywały kąpieli w małych basenach pod okiem ich opiekunów. Głównym punktem akcji była prezentacja piesków, podczas której wolontariusze wraz ze swymi pupilami przechodzili po „czerwonym dywanie”. W tym samym czasie prowadzący akcję charakteryzował przez mikrofon każdego zwierzaka. Zainteresowani przygarnięciem pieska mogli podejść po pokazie do kącika adopcyjnego, aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji.

Podczas akcji obecni byli również groomerzy, behawioryści oraz psi dietetyk. Można było skorzystać z ich porad, a także bezpłatnie zaczipować zwierzęta. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Podczas imprezy obecni byli zawodnicy GKM-u. Wiele osób z nimi rozmawiało, robiło zdjęcia. Odbył się również konkurs z nagrodami i pokaz udzielania pierwszej pomocy. Były też zajęcia ruchowe i plastyczne. Przy ognisku pieczono kiełbaski, zajadano pyszne ciasto.

            Najważniejsze jednak, że ta piękna akcja dała szansę na znalezienie domu wielu pieskom. Z dumą patrzyło się także na wolontariuszy z SP8, którzy okazywali swym podopiecznym wiele serca, troski i zainteresowania. Niektórym uczniom łezki kręciły się w oczach, kiedy przyszedł czas na wyjazd piesków do schroniska w Węgrowie. Mamy nadzieję, że przyszłość pokaże, iż akcja była owocna, a może i Państwo chcielibyście dać dom zwierzakom? Bary, Mija, Sali, Bodek, Kuki, Iron, Bido i inne pieski czekają na miłość.

Opiekun : Izabela Szymkowicz