Inscenizacja „Ludeczki”

Inscenizacja „Ludeczki”

 

            Dnia 28 października uczennice klasy 4b zaprezentowały podczas lekcji języka polskiego inscenizację opowiadania „Ludeczka” z lektury „Mikołajek”. Zajęcia doskonale wpisały się w obchodzony w naszej szkole „Tydzień relacji”. W rolę Mikołajka wcieliła się Antonina Pokora, Ludeczką była Julia Mikita, mamą Mikołajka – Inka Markuszewska, przyjaciółką mamy – Zuzanna Łuczak, suflerem – Kalina Bednarczyk.

            Dziewczęta idealnie oddały swym występem atmosferę wizyty przyjaciółki mamy Mikołajka z córką Ludeczką w domu tytułowego bohatera lektury. Jak na gościnę przystało, na stole nie zabrakło słodkości i napojów. Obie mamy prowadziły ożywioną rozmowę. Mikołajek zaś zaprosił Ludeczkę do swego pokoju. Wówczas okazało się, że dziewczynka wcale nie jest taka grzeczna, na jaką wygląda…

            Uczennice bardzo ładnie odegrały swoje role. Nieocenioną pomocą służył im sufler, gdyż na przygotowanie inscenizacji było mało czasu. Dziewczęta postarały się też o efektowną scenografię. Szczególnie pokój Mikołajka obfitował w wiele ciekawych rekwizytów.

            Występ uczennic wniósł mnóstwo radości. Uśmiech nie schodził z twarzy aktorów i widzów, którzy nagrodzili swoje koleżanki gromkimi brawami.

Opiekun : p. Izabela Szymkowicz