Konkurs biblioteczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły

Konkurs biblioteczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły

 

Drodzy Uczniowie!

             Obecnie na pewno bardzo dużo czasu spędzacie w domu nad lekcjami. Podręczniki, zeszyty, ćwiczenia, komputer to niewątpliwie Wasze nieodłączne atrybuty.

W związku z niełatwą sytuacją, w której również Wy, Kochani Uczniowie, się znaleźliście, serdecznie zapraszamy Was do oderwania się chwilami od obowiązków szkolnych i wzięcia udziału w konkursie „Tę książkę gorąco polecam na trudny i radosny czas”. Polega on na zachęceniu do przeczytania ciekawego utworu (nie lektury szkolnej). Konkurs przebiegać będzie w 3 kategoriach :

- plastycznej (wykonanie rysunku lub plakatu dowolną techniką, z podaniem tytułu przedstawianej książki),

- literackiej (napisanie wypracowania w dowolnej formie wypowiedzi – na przykład zredagowanie komiksu, recenzji, listu, kartki z dziennika, opowiadania),

- informatycznej (wykonanie plakatu w dowolnym programie graficznym, zapisanym w formacie jpg, z podaniem tytułu książki).

Prace literackie (napisane na komputerze), plastyczne (ich zdjęcia) i informatyczne możecie przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Planujemy sukcesywnie tworzyć elektroniczną wystawę plakatów, rysunków i komiksów na stronie internetowej szkoły, jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu. Prace można przynieść też bezpośrednio do biblioteki dnia 15 kwietnia, po świętach.

Kochani, serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie. Wszyscy jego uczestnicy zostaną nagrodzeni ocenami i uwagami pozytywnymi, a laureaci otrzymają piękne książki. Z niecierpliwością czekamy na Waszą twórczość! Życzymy Wam i Waszym Rodzicom dużo zdrowia, optymizmu oraz wiosny w serduszkach!

Izabela Szymkowicz i Karolina Szymczyk