Bookcrossing na święta Bożego Narodzenia

Bookcrossing na święta Bożego Narodzenia

            Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pt. „Bookcrossing na święta Bożego Narodzenia ”. Jest ona adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r.

Akcja „Bookcrossing”, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

            W wielu miastach na świecie akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (parku, pociągu, wybranym sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Właśnie taka bookcrossingowa półka znajduje się od kilku lat w naszej bibliotece. Prosimy zatem, przynieście do biblioteki swoje książki, których już nie będziecie czytać i pozostawcie je na półce bookcrossingowej.

            Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. To czas, który spędzamy z rodziną, ale również mamy chwile na inne przyjemności, na przykład na czytanie. Drodzy Uczniowie, uwolnijcie więc swoje książki i dajcie szansę innym na ich przeczytanie. Sami również możecie wybrać dla siebie interesujące pozycje. Mamy nadzieję, że bookcrossingowa półka w naszej bibliotece będzie systematycznie zapełniana ciekawymi książkami dla dzieci i młodzieży.

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !!!

Organizatorzy : Izabela Szymkowicz, Karolina Szymczyk