WIECZORNICA HISTORYCZNA 2021 r.

WIECZORNICA HISTORYCZNA 2021 r.

            8 października w SP8 odbyła się wieczornica historyczna poświęcona bohaterom II wojny światowej i powstania warszawskiego. Pan Dyrektor M. Szymkowicz przywitał młodzież, rodziców i gości, a w sposób szczególny Prezes Związku Sybiraków w Grudziądzu- Panią Danutę Janosz -Kołodziejską, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Pani Danuta przybliżyła nam dramatyczne losy swojej rodziny w czasie II wojny światowej. Opowieść o wojennej tułaczce, dzieciństwie spędzonym w afrykańskiej wiosce w Ugandzie, a potem zesłaniu na Sybir poruszyła nasze serca do głębi. Dziękujemy za tę wyjątkową, żywą lekcję historii. Niestety z powodu choroby wielkim nieobecnym był P. Stanisław Wierzchucki –Pani Jolanta Kowalczyk- Prezes Klubu Hist. im. AK przy SP 8 odwiedziła go wraz z reprezentantem uczniów i uhonorowała bukietem pięknych wrzosów.

Podczas uroczystości uczciliśmy minutą ciszy pamięć przyjaciół naszej szkoły, którzy odeszli na wieczną wartę: Pana Pawła Puchalskiego, Pani Władysławy Czerepak, Pana Jana Nawrockiego, Pani Eugenii Dziemiańczuk, Pana Edwarda Trzeciaka.

Tradycyjnie stałym elementem naszej wieczornicy był konkurs recytacji poezji patriotycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas I-III: I miejsce zajął Kajetan Jolkowski z klasy 2b, wyróżnienie otrzymał Oskar Bartosiewicz z klasy 3b.

W kategorii klas IV-VIII na I miejscu uplasowała się Zofia Basiura z klasy 5a, jury przyznało również 2 wyróżnienia: dla Zuzanny Woźniak z klasy 4a i dla Zuzanny Łuczak z klasy 4b.

W tym roku po raz pierwszy odbył się konkurs piosenki wojennej, w tej kategorii I miejsce zajęła Zofia Basiura z klasy 5a, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Świderska z klasy 5a.

Dziękujemy nauczycielom, którzy wsparli nas w organizacji uroczystości: Pani Adrianie Nowackiej (oprawa muzyczna), Pani Izabeli Szymkowicz (juror konkursu) i Pani Darii Michalak (nie tylko za fotografie).

Organizatorzy:
Jolanta Kowalczyk
Sylwia Remus