Wieczornica Historyczna 2018

Wieczornica historyczna 2018

            Dnia 27 września br. odbyła się w naszej szkole wieczornica historyczna poświęcona Patronowi Szkoły, gen. Tadeuszowi ,,Bór‘’ Komorowskiemu oraz AK. Spotkaliśmy się by uczcić 74. rocznicę powstania warszawskiego oraz 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tegoroczna wieczornica wpisana była również w harmonogram działań związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Swoją obecnością zaszczycili nas Przedstawiciele Związku Sybiraków w Grudziądzu: P. Franciszka Klasa oraz P. Henryk Przeczewski na czele z P. Prezes Danutą Janosz Kołodziejską. Niestety z powodu choroby wielkim nieobecnym był P. Stanisław Wierzchucki – Honorowy Prezes Klubu Historycznego im AK działającego przy naszej szkole.

Celem przewodnim wieczornicy był udział dzieci i młodzieży w powstaniu warszawskim – temu poświęcona była część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. 5 a, prezentacja multimedialna oraz wystawa.

Podczas wieczornicy w skład klubu historycznego weszli nowi członkowie, którzy legitymacje członkowskie otrzymali z rąk Pani Danuty Janosz Kołodziejskiej oraz Prezesa ŚZŻAK, Pana Dariusza Millera.

Tradycyjnie stałym elementem naszej wieczornicy był konkurs recytacji poezji patriotycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii ,, Młodsi uczniowie ”

1 miejsce -Małgorzata Lewandowska z kl. 4a
2 miejsce- Anna Borkowska z kl. 5a
3 miejsce - Nikola Łuczak z kl. 5a

W kategorii ,, Starsi uczniowie”

1 miejsce - Magdalena Moritz z kl. III d
2 miejsce - Agnieszka Knieczyńska z kl. III d
3 miejsce -Agata Nowicka z kl 8 a

W imieniu zarządu Klubu Historycznego serdecznie dziękuję Gościom i Panu Dyrektorowi za przybycie. Dziękuję moim uczniom za wspaniałe przygotowanie wzruszającej części artystycznej:

-Cecylii Czubaszek
-Annie Borkowskiej
-Nikoli Łuczak
-Marii Marzec
-Idze Zehner
-Mateuszowi Jankowskiemu
-Marcelowi Zielińskiemu
-Aleksandrowi Siebert

oraz chórowi szkolnemu i obsłudze sprzętu.

Dziękuję również nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie wieczornicy : Pani Urszuli Gryndzie (konkurs recytatorski), Pani Adrianie Nowackiej (oprawa muzyczna), Pani Iwonie Karczewskiej (dekoracja i poczęstunek) oraz Panu Dariuszowi Millerowi (prezentacja multimedialna i wystawa).

Jolanta Kowalczyk
Prezes Klubu Historycznego im AK
przy SP 8