Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Mikołajki

Mikołajki

Przed wielu laty, w niewielkiej krainie żył sobie człowiek, który do dziś słynie. Był on biskupem, w niebogatym mieście. Kim był ten kapłan? Wszyscy pewnie wiecie. To ŚWIĘTY MIKOŁAJ biegnący po świecie! Bo ten wielki człowiek nie szczędził trudu, by radość przynieść dzieciom wszystkich ludów. 6 grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W klasach i na korytarzach pojawiły się choinki i dekoracje świąteczne. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w świąteczne ubrania, mikołajowe czapki, czerwone rogi reniferów. Uczniowie klas I-III świętowali mikołajki na wesoło i sportowo. Konkurencje sportowe zaktywizowały dzieci do praktycznego działania i współzawodnictwa sportowego w rytm świątecznych przebojów. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach ruchowych. Do naszej szkoły zawitał także Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodkości. W szkole panowała cudowna atmosfera i wyjątkowy nastrój. Bez względu na zwyczaje i tradycje, mikołajki na całym świecie łączy jeden cel – szerzenie szczęścia, dobroci i radości.