Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Jak słońce sprawia, że lód się topi, tak życzliwość powoduje,
że nieporozumienia, nieufność i wrogość wyparowują”
Albert Schweitzer

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto jest niepowtarzalną okazją do podarowania drugiej osobie kilku ciepłych słów i posłania pięknego uśmiechu. W szkole cieszył się on dużym powodzeniem zarówno w klasach edukacji wczesnoszkolnej jak i starszych klasach IV-VII. Poranek rozpoczęliśmy od pięknego, szczerego uśmiechu, wraz z dobrym słowem na dalszy ciąg dnia. Hol szkolny zamienił się w "Aleję życzliwości", wypełnioną plakatami i kodeksami życzliwości przygotowanymi przez uczniów klas IV-VII. Działała również „Poczta Życzliwości”. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa i życzenia do wybranych osób. Pojawiło się także „Drzewo Życzliwości”, przygotowane przez pedagoga specjalnego, na którym uczniowie mogli zawieszać listki z pozdrowieniami , życzliwym hasłem. Kolejnym akcentem promującym życzliwość były "Targi szczęścia" - specjalne stoisko, gdzie każdy z uczniów mógł przynieść niespodziankę - swój dar dla potrzebujących dzieci, np. zabawki, maskotki. Na I i II piętrze uczniowie klasy VI zorganizowali stoiska gier i zabaw. W czasie każdej przerwy uczniowie wymieniali się uśmiechem i rozmową, grając w gry planszowe i karciane. Młodzież z klasy VI B pokazała też, że życzliwość jest im bliska, sprawiając wiele radości młodszym kolegom z klasy II ( wych. D. Michalak) i klasy I ( wych K. Kwiatkowska). Starsi uczniowie pokazali młodszym kolegom, że można się wspólnie dobrze bawić, grając w ciekawe gry edukacyjne. Dzień Życzliwości to także dzień, w którym w całej szkole nie było sprawdzianów czy kartkówek! Na lekcji języka polskiego, p. I. Szymkowicz doceniła uczniów biorących udział w międzyszkolnym konkursie literackim na wiersz o życzliwości, czytając na forum wszystkie dzieła młodych twórców.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przesłali dobre słowo również poza mury naszej szkoły.

Wraz z Uczniami ze Szkoły Podstawowej im. dr. Ludwika Rydgiera w Dusocinie wymienili się pięknymi „Kartkami Życzliwości”.

Ten dzień był dla Wszystkich wyjątkowy! W tym dniu królował kolor ŻÓŁTY. Ogłoszono również konkurs i wyłoniono zwycięską klasę w kategorii

„Radosny Żółty Kolor”. Zwycięską klasą została IV C - Serdecznie gratulujemy !

Dziękujemy klasie VIB, i Samorządowi Uczniowskiemu oraz Nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta.

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.