Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Kolorowe kredki

Kolorowe kredki

            W pierwszym semestrze nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kolorowe kredki. Akcja polegała na zbieraniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych, które później były temperowane i segregowane kolorami, a następnie wysłane do organizatorów kredkowego recyklingu, którzy szyją kolorowe piórniki i zapełniają je odrestaurowanymi kredkami oraz przerabiają kredki na kredkową biżuterię. Uzyskane przedmioty zawożone są do szpitali, szkół przyszpitalnych i innych organizacji związanych z dziećmi. Zbiórka kredek w naszej szkole trwała od października do końca pierwszego semestru. Na początku lutego kredki wysłane zostały do organizatorów akcji Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Wołominie.
Najwięcej kredek uzbierały klasy I-III, klasy VI oraz klasa VIIIB, która uzyskała certyfikat zwalniający klasę z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych sprawdzianów w wybranym przez klasę dniu w II semestrze. Drodzy Uczniowie, bardzo dziękujemy Wam za przyłączenie się do akcji i Wasze wielkie zaangażowanie. Udało nam się zebrać 1600 kredek. Macie wielkie serca!!!

(koordynator akcji: p. A. Markowska )