Uroczystość Pierwszaków

Uroczystość Pierwszaków

            30 października 2020 r. odbyła się bardzo ważna uroczystość w naszej szkole – Pasowanie na Ucznia oraz Ślubowanie Pierwszoklasistów. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się pilnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe , dekoracja klas, upominki. Wszystko po to , by mimo istniejących obostrzeń było uroczyście i wyjątkowo.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania w obecności Pana Dyrektora Marka Szymkowicza, pań wychowawczyń oraz p. Małgorzaty Kaczmarek - nauczyciela j. angielskiego, które wspierały naszych maluchów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Grudziądzu. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych medali oraz ciepłe i miłe słowa, które do pierwszoklasistów skierował pan dyrektor. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył im samych miłych chwil w szkole. Dzieci otrzymały również pamiątkowe upominki i małe słodkości.
Te ważne chwile utkwią dzieciom na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Kochani Uczniowie, jako wychowawczynie jesteśmy z WAS bardzo dumne! Witajcie oficjalnie w gronie uczniów, jak to powiedział jeden z Pierwszaków podczas uroczystości…