Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

            20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie należący do koła teatralnego przygotowali część artystyczną o tematyce życzliwości. Ideą tego dnia było przypomnienie znaczenia w życiu każdego człowieka tak prostych sygnałów życzliwości jak: uśmiech, przyjazne spojrzenie, uprzejmość, miła rozmowa, okazanie empatii. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, na pewno do nas powróci ze zdwojoną siłą. Uczniowie przygotowywali się do tego święta podczas wspólnych rozmów z wychowawcą na temat tego, jak być życzliwym i okazywać życzliwość w różnych sytuacjach oraz miejscach. Uczniowie wykonali klasowe plakaty o tematyce życzliwości. Nawet najmłodsze dzieci z oddziału zerowego przygotowały ze swoją panią kolorowy plakat i uczestniczyły z nami w tym święcie. Występujący uczniowie rozdawali zaproszonym gościom „uśmiechnięte buźki”, przekazywali życzliwe pozdrowienia i zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta. Dziękujemy życzliwym Darczyńcom za słodkości dla naszych życzliwych uczniów.

Markowska Anna, Rodzińska Anita, Senica Kamilla