"MED - SAR" i pierwsza pomoc

"MED - SAR" i pierwsza pomoc

            4 kwietnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził Pan Marcin Gizicki – ratownik medyczny i właściciel firmy „MED-SAR”. Na spotkaniu ratownik uświadomił uczniom na czym polega jego praca, zademonstrował tok udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, pokazał jak należy zachować się w przypadku zagrożenia życia poszkodowanej osoby, aż do momentu pojawienia się karetki pogotowia. Przypomnieliśmy sobie ważne numery alarmowe.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Marcin wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy, udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie mogliśmy zobaczyć karetkę pogotowia od środka wyposażoną w sprzęt medyczny.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi uczniowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi – Panu Marcinowi Gizickiemu bardzo dziękujemy za to sympatyczne, wyjątkowe spotkanie i cenne wskazówki ratujące życie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu Smile