Edukacja Wczesnoszkolna

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

            Dnia 1 września rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny 2021/2022. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość powitania pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły. W krótkim programie artystycznym młodszych kolegów powitali uczniowie klas czwartych. Cieszymy się, że jesteście wśród nas! 

Życzymy powodzenia!

Tłusty Czwartek 2021

Tłusty Czwartek

            Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Uczniowie kl.1b zostali zapoznani z tradycją tego dnia. Na początku pierwszoklasiści obejrzeli film pt. ,, Krótka historia pączka". Następnie wykonali zadania na kartach pracy, które również związane były z dzisiejszym dniem. Po rozwiązaniu zadań, uczniowie przystąpili do konsumpcji pączków, które zajadali z wielkim smakiem. Podczas edukacji plastycznej uczniowie tworzyli apetyczne prace plastyczne pt. ,, Pączek na talerzu ". Na ostatniej lekcji wszyscy świetnie bawili się w grupach podczas gry ,,pączkowe memory". Było wiele śmiechu i radości.

W karnawałowych nastrojach

W karnawałowych nastrojach

            Dnia 5 lutego uczniowie kl. 1b omawiali tematy związane z karnawałem. Pierwszoklasiści wykonali piękne karnawałowe maski. Podczas zajęć uczestniczyli w wesołej zabawie karnawałowej. Uczniowie chętnie śpiewali i tańczyli przy utworach, które poznali podczas nauki zdalnej. Uśmiechnięte buzie i duża aktywność tancerzy świadczą o bardzo udanej zabawie. Po wesołych tańcach uczniowie brali udział w licznych konkursach oraz zabawach integrujących klasę. To był wesoły dzień pełen wrażeń.

Życzenia świąteczne

Były sobie bombki dwie

Dla wszystkich naszych uczniów i pracowników z najlepszymi życzeniami!

Mikołajki

Mikołajki

            Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a najbardziej wyczekiwanym dniem zwłaszcza przez dzieci są oczywiście mikołajki. Uczniowie z kl.1b w mikołajowych strojach świętowali tę uroczystość wraz z wychowawcą. Obejrzeliśmy film pt. ,,Pozdrowienia od Mikołaja’’, rozwiązywaliśmy mikołajowe zagadki i wykonaliśmy pomysłowe prace plastyczne. Zaśpiewaliśmy także dla Mikołaja piosenkę pt. ,,Kochany Panie Mikołaju. Podczas zajęć rozmawialiśmy również o właściwym zachowaniu się w sytuacji, gdy prezent nie budzi naszego entuzjazmu oraz o czerpaniu radości z obdarowywania innych prezentami. Pierwszoklasiści wiedzą, że przyjmując prezent, należy przede wszystkim za niego podziękować, niezależnie od tego, czy trafił w nasz gust, czy nie. Uczniowie postanowili sprawić niespodziankę także Mikołajowi, wykonując dla niego własnoręczne upominki. To był bardzo mile i aktywnie spędzony dzień.

Świętujemy urodziny misia

Świętujemy urodziny misia

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Jest najmilszą zabawką i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Uczniowie z kl.1b uczestniczyli w obchodach Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu obejrzeli film o historii powstania pluszowej zabawki. Podczas wszystkich lekcji towarzyszyły im ulubione pluszaki, o których chętnie opowiadali. Uczniowie tańczyli z misiami, śpiewali poznane piosenki oraz wysłuchali wiersza o małym psotnym misiu. Pierwszoklasiści wykonali także prace plastyczne przedstawiające misia. To był wesoły dzień pełen wrażeń.

 

Udział w konkursie

Udział w konkursie

            Uczniowie z kl.1b wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Smaczne, zdrowe, kolorowe-kupuję produkty krajowe’’. Zanim pierwszoklasiści przystąpili do wykonania swoich prac, pogłębili swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania. Rozmawiali także o aktywności fizycznej, która ma również znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Po omówieniu zagadnień i obejrzeniu filmu edukacyjnego ,,Zbilansowana dieta dziecka'', uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Pożywienie jest rodzajem „paliwa” dla naszych ciał. Zbilansowana dieta, złożona z pełnowartościowych składników pozwoli nam zachować zdrowie oraz dobry nastrój.

Mamy to !

Mamy to !

Wielu z Was pytało kilkakrotnie, co z tymi nakrętkami… Zbieramy, nie zbieramy….

I mamy To Smile Dzięki wsparciu Pani Małgorzaty Betlejewskiej przed budynkiem naszej szkoły stanęło piękne serce przeznaczone do zbiórki nakrętek. W porozumieniu ze Stowarzyszeniem Otwarte Serca w Grudziądzu społeczność szkolna dołączy się tym samym do akcji pomocy osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej
i życiowej. W najbliższym czasie w uzgodnieniu z prezesem Stowarzyszenia Panią Joanną Kapustą zadedykujemy zebrane środki konkretnemu dziecku.
Drodzy Uczniowie, wiemy, że macie wielkie serducha, lubicie pomagać innym, więc zapraszam do pomocy i wsparcia tej akcji. Nasze serducho na nakrętki jest w kolorze zielonym, a to kolor nadziei, życia. Więc do dzieła kochani, przybywajcie i wrzucajcie, a informację do wychowawców wysyłajcie Smile
Tradycyjnie osoby, które przyniosą nakrętki otrzymają uwagę pozytywną.

Z góry dziękujemy za udział w akcji! Smile

Droga do zdrowia

Droga do zdrowia

              Zgodnie z wieloletnią tradycją , dnia 19 listopada Szkoła Podstawowa nr 8 w Grudziądzu włączyła się w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

W bieżącym roku nasza akcja „Droga do zdrowia” z uwagi na pandemię, musiała być zrealizowana zdalnie. Z uczniami klas 1-3 pedagog Dorota Korzeniewska przeprowadziła zajęcia na temat zdrowego stylu życia za pośrednictwem platformy Teams. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację, rozpoznawali zachowania prozdrowotne, odgadywali zagadki oraz wysłuchali piosenki na temat zdrowej żywności. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna. Młodzi artyści wykonali naprawdę interesujące prace. Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu, dzieci utrwalą wiedzę na temat zachowań służących naszemu zdrowiu.

 

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

21 listopada każdego roku obchodzimy Dzień Życzliwości Smile

To szczególne święto dla uczniów naszej szkoły. W tym dniu, wspólnie z wychowawcami rozmawialiśmy o tym czym jest życzliwość i czy bycie życzliwym to „prosta czy trudna sprawa”.

Przekazujemy Wam, całej społeczności uczniowskiej i pracownikom naszej szkoły, moc uścisków i uśmiechu na każdy kolejny dzieńSmileSmileSmile
Prezentujemy nasze prace, które wykonaliśmy, z myślą o Was i dla Was. Wierzymy, że kiedy na nie zerkniecie, uśmiech będzie Wam towarzyszył „do końca świata i jeden dzień dłużej” Smile

Życzliwym bądź dla innych
Serce swe innym okaż
Bądź dobry i cierpliwy
Pokaż, że Ty też kochasz
Życzliwość to cecha wspaniała
Przytulaj, pocieszaj we łzach
Daj z siebie człowieka innym
Śmiej się, śpiewaj i baw
Życzliwym bądź dla siebie
Nie oceniaj surowo
Wróci dobro do ciebie

Życzliwość odbierzesz z nagrodą
Autor: Agata Dziechciarczyk

 

Uroczystość Pierwszaków

Uroczystość Pierwszaków

            30 października 2020 r. odbyła się bardzo ważna uroczystość w naszej szkole – Pasowanie na Ucznia oraz Ślubowanie Pierwszoklasistów. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się pilnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe , dekoracja klas, upominki. Wszystko po to , by mimo istniejących obostrzeń było uroczyście i wyjątkowo.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania w obecności Pana Dyrektora Marka Szymkowicza, pań wychowawczyń oraz p. Małgorzaty Kaczmarek - nauczyciela j. angielskiego, które wspierały naszych maluchów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Grudziądzu. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych medali oraz ciepłe i miłe słowa, które do pierwszoklasistów skierował pan dyrektor. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył im samych miłych chwil w szkole. Dzieci otrzymały również pamiątkowe upominki i małe słodkości.
Te ważne chwile utkwią dzieciom na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Kochani Uczniowie, jako wychowawczynie jesteśmy z WAS bardzo dumne! Witajcie oficjalnie w gronie uczniów, jak to powiedział jeden z Pierwszaków podczas uroczystości…

Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Olimpię w ramach Biegu im. Bronisława Malinowskiego

Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Olimpię w ramach Biegu im. Bronisława Malinowskiego

Konkurs "Radość Bronka po zdobyciu złotego medalu w Moskwie" rozstrzygnięty.

Wszystkie prace były fantastyczne - kolorowe i radosne. Wszystkie dzieci są zwycięzcami. Startując  w konkursie już byliście przed innymi dziećmi. Wpłynęło 128 prac spośród których wybranych zostało 12. Członkowie komisji rozmawiając z rodzicami dzieci, których prace zostały wybrane dowiedzieli się, że dla niektórych to był pierwszy konkurs w życiu. Tym bardziej cieszy, że to właśnie ten konkurs rozpoczął Waszą przygodę ze sportem. Wszyscy otrzymają upominki i dyplom z podziękowaniem za udział w konkursie.  

Oto lista 12 zwycięzców (w kolejności alfabetycznej), które znajdą się w kalendarzu na 2021 rok, który zapowiada 40. edycję Biegów:

Laura Brzóskiewicz -  kl. 1 a SP8
Patryk Dominikowski
Zofia Falkowska
Eliza Huk  - kl. 1 b SP8
Antoni Kopaczewski
Ksawier Kułakowski
Lena Marchlewicz -  kl. 2 c SP8
Hanna Margas
Sara Michalska
Aleksandra Plieth
Oliwia Saderska -  kl. 2 c SP8
Leo Taczyński  - kl. 1 a SP8

Gratulacje dla wszystkich małych artystów Smile Wielkie brawa dla zwycięzców Smile Bardzo nas cieszy liczny udział "ósemkowych" uczniów w konkursie  Smile  Tak trzymajcie  Smile 

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

            30 września każdego roku swoje święto mają chłopcy. W klasach 1-3 świętowaliśmy i my. Było bardzo wesoło Smile Życzymy wszystkim Panom, tym dużym i tym małym wszystkiego najlepszego Smile

Czytamy dzieciom

Czytamy dzieciom

            29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Data nie jest przypadkowa, to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem tego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnię, język, a także pamięć. Uczy myślenia, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Dlatego dziś w klasach edukacji wczesnoszkolnej dzieci wysłuchały fragmentów książki "Pamiętnik Czarnego Noska" oraz opowiadania "Klara i tygrysek". Po omówieniu wysłuchanych utworów uczniowie wykonywali prace plastyczne. Zachęcamy rodziców do czytania na głos swoim dzieciom ciekawych, ulubionych książekSmile

Międzynarodowy Dzień Kropki 2020

Międzynarodowy Dzień Kropki

            15 września każdego roku obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci tworzyły prace plastyczne i rozwiązywały kropkowe zadania Smile

Dbamy o bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo

            Pierwszy tydzień w szkole Pierwszoklasiści kończą spotkaniem z p. Bogumiłą Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu . Tematem spotkania było bezpieczne poruszanie się po drogach. Brawo Pierwszaki, doskonale wiecie, jak zachowywać się na drogach  Jesteśmy o Was spokojne SmileSmileSmile

1 września 2020 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy, mali przyjaciele, kochani Pierwszoklasiści ! Witajcie w naszej bajce!

Od dzisiaj tworzycie z nami wielką szkolną rodzinę. Waszymi przewodnikami po ogromnej krainie wiedzy będą nauczyciele i rodzice. Również , starsi koledzy i koleżanki, którzy chętnie podadzą Wam pomocną dłoń. Będziemy się spotykać w szkole podczas pracy i zabawy, mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole przyniesie Wam wiele radości.

Życzymy Wam samych sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa.

Cieszymy się, że jesteście z nami! 

Dyrekcja, nauczyciele, koledzy i koleżanki z kl. 1-8

Pożegnanie klas trzecich

Pożegnanie klas trzecich

            Klasy pierwsze wraz ze swoimi Paniami przygotowały piękne pożegnanie dla koleżanek i kolegów z klas trzecich w postaci filmiku Smile Było pięknie i wzruszająco. Bardzo dziękujemy Smile

Witajcie Wakacje

Dzień Dziecka 2020