Edukacja Wczesnoszkolna

Pożegnanie klas trzecich

Pożegnanie klas trzecich

            Klasy pierwsze wraz ze swoimi Paniami przygotowały piękne pożegnanie dla koleżanek i kolegów z klas trzecich w postaci filmiku Smile Było pięknie i wzruszająco. Bardzo dziękujemy Smile

Witajcie Wakacje

Dzień Dziecka 2020


Kochane Mamy

W podziękowaniu za wspaniałą pracę

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

W podziękowaniu za wspaniałą pracę, naukę zdalną, cierpliwość i wyrozumiałość przygotowałyśmy wspólnymi siłami dla Was wiersz. Będzie nam bardzo miło jeśli wraz z Dziećmi przeczytacie go Państwo w Waszych domach i miło o nas pomyślicie. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa kierowane do nas i liczymy na dalszą, równie owocną współpracę.

  Podziękowanie klasy pierwsze

  Podziękowanie klasy drugie

  Podziękowanie klasy trzecie

 

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie! Życzymy dużo zdrowia i radości każdego dnia!

Wychowawcy klas I, II, III

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

            Babcia i Dziadek to ukochane osoby ,które zawsze są osobami szczególnymi i bardzo ważnymi w życiu swoich wnucząt. O ich święcie pamiętają wszystkie wnuczęta. Dzieci bardzo kochają swoje Babcie i Dziadków . Zawsze mogą liczyć na ich pomoc, cierpliwość, wyrozumiałość i dobroć. We wtorek 21.01.2020 r w naszej szkole odbyła się uroczystość, na którą klasy pierwsze wraz z wychowawcami zaprosiły swoje Babcie i Dziadków. Oprócz wierszyków, piosenek i własnoręcznie wykonanych upominków, dzieci podziękowały swoim Kochanym Babciom i Dziadkom za cierpliwość, wsparcie i nieustanną miłość. Niech Babcia i Dziadek żyją nam w zdrowiu 100 lat 

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

            Karnawał to nie tylko czas radości i zabawy dla dorosłych, ale również dla dzieci. I tak było również w naszej szkole, w której 22 stycznia 2020r. odbył się bal karnawałowy edukacji wczesnoszkolnej  To właśnie podczas balu karnawałowego dzieci spełniły wszystkie marzenia i na krótką chwilę wcieliły się w ulubioną postać ze świata artystycznego, fantastycznego. Było głośno, kolorowo i radośnie , jak na karnawał przystało Smile

Umiem pływać

Umiem pływać

            Od 16.09.2019 do 22.11.2019 r. uczniowie kl. 3 a brali udział w programie „Umiem pływać 2019”. W ramach programu zrealizowano 20 godzinny kurs pływania, który odbywał się w formie zajęć 90 minutowych przez 10 tygodni, pod kierunkiem instruktora z pływalni w Szkole Podstawowej Nr 20 p. Michała Niewiadomskiego. Opieką nad dziećmi zajmowała się p .Daria Michalak. Nasi młodzi pływacy bardzo chętnie uczestniczyli w powyższym kursie. Zdjęcia mówią same za siebie.

Dziękujemy Smile

Pierwszaki w Smykolandii

Pierwszaki w Smykolandii

            W czwartek 12 grudnia klasy I a, I b i I c pojechały na wycieczkę do Smykolandii w Kwidzynie. Pierwszaki własnoręcznie wykonały pachnące, świąteczne mydełka oraz skomponowały słodkie rożki obfitości. Największą frajdą oprócz wspólnej zabawy było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obiecał spełnić wszystkie życzenia dzieci.

Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, słodki poczęstunek oraz czekoladowe mikołajki. Przez cały czas uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Wędrowny Warsztat Piernikarski

Wędrowny Warsztat Piernikarski

            Świąteczne przygotowania czas zacząć :) Dziś w naszej szkole gościliśmy Wędrowny Warsztat Piernikarski. Poznawaliśmy tajniki sztuki piernikarskiej poprzez uczestnictwo w warsztatach wypieku piernika, ozdabiania pierniczków połączonych z żywą lekcją historii.

Mikołajki 2019

Mikołajki

            Okres świąteczny uważamy za otwarty  6 grudnia na dzieci z klasy 3a czekały same atrakcje. Choinka przystrojona ozdobami wykonanymi przez dzieci, mikołajkowe upominki z dobrym słowem od Mikołaja oraz zadanie od Mikołaja - wykonanie choinki w rozmiarze XXL 

Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem

            Uczniowie z kl. 2b oraz 3b w świątecznym nastroju uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem na Rynku Głównym. Słuchaliśmy kolęd i podziwialiśmy pięknie udekorowane miasto. Najbardziej podobała się dzieciom choinka oraz mówiący renifer na ulicy Spichrzowej. Od pomocników Mikołaja dzieci otrzymały słodkie upominki. Po powrocie do szkoły dzieci wykonywały twórcze prace plastyczne.

Andrzejki

Andrzejki

            Uczniowie kl. 2b oraz 3b z okazji Andrzejek uczestniczyli w wesołej zabawie w Galaktyce. Dzieci brały udział w licznych konkursach, zabawach ruchowych, a także tworzyły twórcze budowle z konstrukcyjnych klocków. Moc atrakcji sprawiła, że czas spędzony w Galaktyce upłynął dzieciom bardzo szybko. W wesołych nastrojach i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Andrzejkowo w Galaktyce

Andrzejkowo w Galaktyce

            28.11.2019 moc atrakcji andrzejkowych w centrum zabaw "Galaktyka" dla pierwszej grupy uczniów edukacji wczesnoszkolnej - kl. 2a i 3a pod hasłem "Integracja , ruch, radość i wspólna zabawa ".

Wizyta w bibliotece i spektakl teatralny

Wizyta w bibliotece i spektakl teatralny

            25.11.2019 r. uczniowie kl. 1a, 1b, 2b, 3a zostali zaproszeni do filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu na spektakl pt. „Konik Garbusek”, który był wystawiany przez Objazdowy Teatr Vaška z Torunia. Jest to spektakl czerpiący ze źródeł rosyjskiej baśni opowiadający piękną, tradycyjną opowieść o najważniejszych wartościach, poruszający to co w naszym życiu jest najważniejsze, mówiący „Nie bój się przyjaciół choćby dziwnych, bo nie tym się przyjaźń mierzy bądź otwarty, dobry i uczynny górą ten co w dobroć wierzy”. Dzieci słuchały i oglądały jak zaczarowane.

Dziękujemy serdecznie za możliwość uczestniczenia w tak pięknym wydarzeniu 

Światowy Dzień Misia

Światowy Dzień Misia

            Światowy Dzień Misia rok do roku obchodzony jest 25 listopada. Ta data nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ właśnie wtedy przypada rocznica stworzenia pluszowej zabawki. Zaczęto je obchodzić dopiero od kilkunastu lat - po raz pierwszy w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia.

Dzisiaj również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Misia.

Uczniowie klas I-III przynieśli ze sobą do szkoły swoje ukochane pluszaki, by wspólnie świętować ten dzień. Podczas uroczystości dzieci klas pierwszych odczytały historię stworzenia pluszowej zabawki , zaprezentowały wiersze i piosenki, a następnie wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne prezentujące ukochane misie. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie Lubisie.

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

            20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie należący do koła teatralnego przygotowali część artystyczną o tematyce życzliwości. Ideą tego dnia było przypomnienie znaczenia w życiu każdego człowieka tak prostych sygnałów życzliwości jak: uśmiech, przyjazne spojrzenie, uprzejmość, miła rozmowa, okazanie empatii. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, na pewno do nas powróci ze zdwojoną siłą. Uczniowie przygotowywali się do tego święta podczas wspólnych rozmów z wychowawcą na temat tego, jak być życzliwym i okazywać życzliwość w różnych sytuacjach oraz miejscach. Uczniowie wykonali klasowe plakaty o tematyce życzliwości. Nawet najmłodsze dzieci z oddziału zerowego przygotowały ze swoją panią kolorowy plakat i uczestniczyły z nami w tym święcie. Występujący uczniowie rozdawali zaproszonym gościom „uśmiechnięte buźki”, przekazywali życzliwe pozdrowienia i zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta. Dziękujemy życzliwym Darczyńcom za słodkości dla naszych życzliwych uczniów.

Markowska Anna, Rodzińska Anita, Senica Kamilla

Zbiórka owoców drzew leśnych

Zbiórka owoców drzew leśnych

            20 listopada 2019 r. podsumowaliśmy udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej „Zbiórka owoców drzew leśnych”, który był przeznaczony dla uczniów kl. 1-3. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na potrzebę niesienia pomocy zwierzętom leśnym w okresie zimy. 33 uczniów z klas 1-3 zostało nagrodzonych pięknymi albumami . Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach Smile

Wizyta w firmie Vadain

Wizyta w firmie Vadain

            Dnia 12 listopada uczniowie z kl.3b odwiedzili firmę Vadain, która na rynku polskim działa już od ponad 20 lat. Jako jedna z europejskich szwalni, specjalizuje się w szyciu dekoracji okiennych na miarę oraz dystrybucji tkanin dekoracyjnych znanych pod marką vadain. Dzieci poznały pracę wykonywaną w szwalni. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały pracownie, oglądały narzędzia i akcesoria pracy osób pracujących w zakładzie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć poszczególne etapy powstawania produktu. Było bardzo inspirująco i niezwykle sympatycznie. Dziękujemy osobom pracującym w firmie za życzliwość i ogromną wiedzę, z którą się z nami podzielili.

Ogromne podziękowania składamy panu Stefanowi Verhoek za serdeczne przyjęcie nas w firmie.

Świętujemy

Świętujemy

            Udział w XXX rajdzie pieszym "Odzyskanie Niepodległości-1918" organizowanym przez SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 12 w Grudziądzu. Niepodległościowy marsz rozpoczęliśmy w Tarpnie. Dalsza trasa prowadziła przez Cytadelę, Błonia Nadwiślańskie, Plac Stycznia do Szkoły Podstawowej nr 12. Po drodze słuchaliśmy opowieści pana przewodnika na temat historycznych pomników, miejsc naszego miasta. Nasza drużyna w składzie: Zuzanna Piotrowska z kl. 3a, Maciej Gebauer z kl. 2b, Tymon Chyliński z kl.2a zajęła I miejsce w kategorii kl. I-III w konkursie „Niepodległa Biało-Czerwona". Gratulacje  

Dziękujemy uczniom z kl. 1-3 oraz klasy 5 a i 6 a za wspólny marsz i pięknie spędzony czasSmile

Do zobaczenia na kolejnym rajdzie Smile

Śniadanie daje moc 2019

Śniadanie daje moc

            8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. W związku z tym każdego roku, 8 listopada uczestniczymy w akcji „Śniadanie daje moc”. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci poznały lub przypomniały sobie najważniejsze zasady zdrowego odżywiania, zgodnie z piramidą żywienia. Po omówieniu zasad higieny przygotowywania posiłków, samodzielnie robiły sałatki lub kanapki.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Wychowawcy kl. 1-3