Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS

            W związku z obchodzonym z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w dniu 1 grudnia 2020 r. Światowym Dniem Walki z AIDS w klasach ósmych nauczycielka biologii Karolina Szymaniuk oraz pedagog Dorota Korzeniewska przeprowadziły zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, których celem było poszerzenie wiedzy młodzieży o tej groźnej chorobie oraz promowanie postawy tolerancji wobec ludzi zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Sprawdzeniem zdobytych przez uczniów wiadomości był test online obejmujący swoim zakresem problematykę wirusa HIV oraz choroby AIDS. Największą wiedzą wykazali się uczniowie: Angelika Chabucka , Julia Radzimińska, Ksawier Lembke z klasy 8a oraz Alicji Sobolewskiej z klasy 8b. Gratulujemy!

Niestety problem AIDS nie należy do przeszłości. Na świecie każdego dnia HIV zakaża się około 6 tys. osób, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. W Polsce codziennie 2-3 osoby dowiadują się o zakażeniu.

Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez uczniów klas ósmych w trakcie zajęć oraz przygotowań do testu, pozwoli im ustrzec się w przyszłości przed zakażeniem.