Droga do zdrowia

Droga do Zdrowia

            21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia. W związku z tym zorganizowaliśmy w naszej szkole przedsięwzięcie profilaktyczne pod hasłem „Droga do Zdrowia”.Celem przebiegających w dwóch turach spotkań dla klas 1-3 oraz 5-8 było uświadomienie uczestnikom szkód wynikających z palenia papierosów, promocja zdrowego stylu życia oraz pokazanie wszystkim, także dorosłym osobom mającym słabość do używek, że warto iść drogą zdrowia. Najmłodsi uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością, tworząc plakaty oraz hasła promujące zdrowy styl życia. Zdecydowanie jednak najwięcej emocji dostarczyła uczestnikom konkurencja sprawnościowa oraz nauka piosenki pt. „Kto jak skacze”. Dynamiczną wersję utworu w fantastyczny sposób zaprezentowali uczniowie klasy 5a. W drugim etapie młodzież naszej szkoły uczestniczyła w konkursie składającym się z 3 konkurencji: tworzenie plakatu, udział w quizie na temat szkodliwości palenia ,zaprezentowanie hasła o tematyce zdrowotnej. W rywalizacji zwyciężyła klasa 5b. Drużyna otrzymała voucher na 2 duże pizze. Nagrodzeni uczniowie będą mieli okazję miło spędzić czas wspólnie z rówieśnikami. W ramach przedsięwzięcia wysłuchano również pogadanki psychologa Pani Iwony Kruk-Makowskiej o społecznych skutkach sięgania po używki oraz zapoznano się z prezentacją na temat szkód wynikających z palenia papierosów przygotowaną przez uczennice Hannę Siedlecką oraz Martynę Nawacką. Gośćmi spotkania byli funkcjonariusze policji asp.szt. Henryk Kozłowski, asp.szt. Henryk Sokołowski oraz sierż.szt. Leszek Wojdała. Muzycznie przedsięwzięcie uświetniły uczennice: Martyna Jelińska i Małgorzata Lewandowska. Konkursy prowadziły Marta Smulska i Julia Kotowska. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w tej akcji profilaktycznej wszyscy uczniowie nie tylko poszerzyli wiedzę o szkodliwości używek, ale także świetnie się bawili. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród,
a Pani Kamilli Senicy za słodycze.

Organizatorzy: D.Korzeniewska, I.Kruk-Makowska, A.Nowacka, K.Ptaszyńska, K.Szymaniuk, I.Studzińska