Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Działajmy razem"

Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Działajmy razem"

            W dniu 5 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły włączyli się aktywnie do akcji między innymi poprzez ubiór w kolorze niebieskim, co miało symbolicznie wyrazić postawę sprzeciwiającą się wszelkiej przemocy i agresji, w tym także tej w środowisku online.

Ponadto zorganizowany został konkurs na stworzenie plakatu związanego z tematyką bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie wykonywali prace w kategoriach: Informatycznej lub plastycznej.

Oto lista uczniów, którzy zostali nagrodzeni za wykonane prace:

- w kategorii informatycznej wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Wojtecka kl. 4a, Miłosz Kobus kl. 4a, Natan Witczak kl. 4a, Hanna Kwiatkowska kl. 4a, Wiktor Melkowski kl. 4b, Mateusz Chyliński kl. 4b, Safin Kader kl. 4b, Mikołaj Kowalkowski i Oskar Brdak kl. 4b, Olga Kwiatkowska i Nikola Łuczak kl. 5a, Bartosz Malinowski kl. 5a, Aleksandra Pawlikowska kl. 7a

- w kategorii plastycznej I miejsce uzyskała Lena Cybulska kl. 2a, natomiast wyróżnienia otrzymali: Amelia Markuszewska kl. 1b, Zofia Gliniecka kl. 2b, Aleksander Adamonis kl. 2b

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji dziękujemy, a zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!!

Organizatorzy:
Karolina Szymczyk
Iwona Kruk-Makowska