Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Doradztwo zawodowe

Warsztaty Cukiernicze

Warsztaty Cukiernicze

            11 marca 2019 r. klasa 7a uczestniczyła w warsztatach cukierniczych w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Pod opieką Pani Justyny Bedry-Ziółkowskiej oraz uczniów 2 klasy kierunku technologii żywienia młodzież uczyła się przygotowywać kruche babeczki, pierożki z pieczarkami oraz rożki z jabłkami. Zajęcia zakończyły się degustacją. Okazało się, że wypieki nie tylko świetnie wyglądają, ale także są naprawdę smaczne. Przy okazji uczniowie mieli okazję poznać ofertę szkoły. Miłośnicy gotowania, pieczenia mogą kontynuować naukę na kierunkach :technik żywienia i usług gastronomicznych ,technik technologii żywności lub cukiernik, kucharz (szkoła branżowa).

Dziękujemy za kulinarną przygodę oraz miłą atmosferę w czasie warsztatów. Na pewno to nie jest nasza ostatnia wizyta w tej przyjaznej szkole 

Organizatorzy:
Dorota Korzeniewska
Karolina Szymaniuk

Wycieczki zawodoznawcze

Wycieczki zawodoznawcze

            26 lutego br. klasa siódma w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyła w wycieczce do Firmy Vadain International. Młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy w dynamicznie rozwijającym się zakładzie oraz zaznajomić się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego (technik przemysłu mody, krawiec, tapicer). W podobnych wycieczkach biorą udział uczniowie wszystkich klas trzecich.

Dla uczniów ostatnich klas gimnazjum oraz szkoły podstawowej zbliża się czas wyboru szkoły. W najbliższym terminie będą uczestniczyć w Targach Edukacyjnych oraz w „Drzwiach Otwartych” grudziądzkich szkół. Wszystkie te działania mają pomóc młodzieży w podjęciu właściwej decyzji związanej z wyborem zawodu.

Konkurs "Mój wymarzony zawód" organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

Konkurs "Mój wymarzony zawód" organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

            Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu organizuje konkurs „Mój wymarzony zawód” adresowany do uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych znajdujących się na terenie województwa kujawsko- pomorskiego.

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie przesłać do WUP W Toruniu , w terminie do 9 listopada 2018 r., wypowiedź na temat pracy w swoim wymarzonym zawodzie. Zgłoszenie prac będzie się odbywało za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej WUP w Toruniu: wwwwup.torun.pl. Każdy uczestnik będzie mógł przesłać swoje zgłoszenie tylko jeden raz. Opis nie będzie mógł przekroczy 1 tysiąca znaków (bez spacji). Przesłane opisy powinny zawierać podstawowe informacje na temat specyfiki wybranego zawodu, jego charakterystyki (np. kwalifikacje, wykonywane zadania zawodowe, narzędzia wykorzystywane w pracy czy możliwość podnoszenia kwalifikacji) oraz oceny własnych predyspozycji do wykonywania danego zawodu.

Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe.
Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci tabletów, a dla osób wyróżnionych – gadżety elektroniczne.

Szczegółowe zasady konkursu dostępne są na stronie www.wup.torun.pl/urzad/konkursy-dla-uczniow-i-szkol-zawodowych/konkurs-moj-wymarzony-zawod/konkurs-moj-wymarzony-zawod-2018-r

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie jest to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat preferowanego zawodu.

Pedagog-doradca zawodowy
Dorota Korzeniewska