Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Spotkanie „Rower moją pasją”

Spotkanie „Rower moją pasją”

 

             Dnia 20 grudnia w naszej szkole uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Markiem Leśniewskim - trenerem, kolarzem klubów amatorskich i grup zawodowych, 6-krotnym mistrzem Polski, srebrnym medalistą mistrzostw świata  i Igrzysk Olimpijskich w drużynie szosowej, zwycięzcą Tour de Pologne. Gość opowiedział nam o swojej miłości do kolarstwa, sukcesach sportowych, zarażaniu innych swoją pasją.

            Liczne pytania skierowane do Pana Marka są miarą zainteresowania uczniów tą aktywną i urokliwą formą spędzania wolnego czasu. To właśnie jazda na rowerze pozwala cieszyć się pięknem przyrody, podziwiać krajobrazy i odkrywać nowe miejsca. Poza tym  jazda na rowerze, to doskonały sposób na odreagowanie stresu i napięcia. Muzycznie spotkanie uświetniła absolwentka naszej szkoły, osoba o niezwykłym talencie wokalnym, stypendystka Prezydenta Grudziądza  Pani Maria Trętkiewicz.

            Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas wyjątkowy, czas pomagania, czas spełniania marzeń. Na spotkaniu dzięki Stowarzyszeniu  „Otwarte Serca” oraz jej prezesowi Pani Joannie Kapuście do jednego z uczniów naszej szkoły powędrował  rower, wybrany przez Pana Marka Leśniewskiego.

            Pasja pozwala nam odnaleźć drogę ,wyróżnia nas  spośród  tłumu, nadaje indywidualności i oryginalności. Sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, wyjątkowi, niepowtarzalni. Zachęcamy was do odkrycia w sobie pasji, miłości do sportu, muzyki, pomagania….., której poświęcicie każdą wolną chwilę, jak nasi goście

Organizatorzy: Dorota Korzeniewska, Adriana Nowacka, Irena Studzińska, Iwona Karczewska, Tomasz Kędzior