Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Andrzejki w SP 8

Andrzejki w SP 8

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.

I tak właśnie było też w naszej szkole ! Z okazji Andrzejek nasz kochany Samorząd Uczniowski zorganizował dwie imprezy. Wszystkie dzieci, jak również wszyscy pracownicy szkoły losowali wróżby przepowiadające przyszłość, rzucali monety, aby spełniło się marzenie oraz poznali imię swojej prawdziwej miłości. Dodatkowo z okazji święta odbyła się Andrzejkowa dyskoteka !

Tańców, zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Serdeczne podziękowania dla naszego Samorządu Uczniowskiego, dla DJ zabawy – Aleksandry z klasy 7a , chłopców od sprzętu Czarka, Tymka, Antosia z klasy 6a. Dodatkowo dziękujemy Antosiowi za zorganizowanie dyskotekowych świateł. Było super !

Opiekunowie SU – O. Pasternak, M. Kaczmarek