Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Szkoła pamięta 2023

Szkoła pamięta 2023

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Dnia 18 października 2023 r. uczniowie klasy 5cs wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do miejsc pamięci narodowej w Grudziądzu oraz podziwiali nasze miasto jesienią z Wieży Klimek.

Dzieci były na Skwerze Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę przy Pomniku 10 Pomordowanych Grudziądzan, na Placu Niepodległości – przy Pomniku Józefa Piłsudskiego, na Starym Rynku przy Pomniku Żołnierza Polskiego. Uczniowie poszli również pod Pomnik Pomordowanych w Katyniu. W każdym z wymienionych miejsc, które są niemymi świadkami historii Grudziądza XX wieku, dzieci zapaliły znicze.