Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Mobilny spektakl edukacyjny „ISKRY NIEPODLEGŁEJ”

Mobilny spektakl edukacyjny „ISKRY NIEPODLEGŁEJ”

Dnia 26 września 2023 r. uczniowie klasy 5cs wraz z nauczycielami uczestniczyli w mobilnym spektaklu edukacyjnym „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” na Placu Niepodległości w Grudziądzu.

„ISKRY NIEPODLEGŁEJ” to mobilne widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” o Polakach, którzy zmieniali Świat, popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty.

Nowatorskie podejście do prezentacji polskiej historii mieści się w nowoczesnej naczepie, która przemierza kraj, odwiedzając kilkadziesiąt większych i mniejszych miast i miejscowości. Mobilny spektakl to przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze pamięci, dzięki czemu historia Polski i wartości dla Polaków najistotniejsze mogą być prezentowane w sposób interesujący i atrakcyjny dla różnych grup odbiorców, także tych najmłodszych, zachęcając ich do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.