Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Wieczornica Historyczna 2023 r.

Wieczornica Historyczna 2023 r.

2 października w SP8 odbyła się wieczornica historyczna poświęcona bohaterom II wojny światowej i powstania warszawskiego. Pani Wicedyrektor P. Piszkalska przywitała młodzież, rodziców i gości, a w sposób szczególny Prezes Związku Sybiraków w Grudziądzu- Panią Danutę Kołodziejską, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Pani Danuta przybliżyła nam losy swojej rodziny podczas II wojny światowej. Pełna dramaturgii opowieść o wojennej tułaczce, dzieciństwie spędzonym w afrykańskiej wiosce w Ugandzie, a potem zesłaniu na Sybir oraz wspomnienie smaku zupy pokrzywowej i szczawiowej poruszyła nasze serca do głębi. Dziękujemy za tę wyjątkową, żywą lekcję historii.

Pani Iwona Karczewska uroczyście wręczyła naszym uczniom legitymacje członków Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przy Szkole Podstawowej nr 8 im. gen. Tadeusza „Bora”-Komorowskiego w Grudziądzu. Tego zaszczytnego miana dostąpili: Tymon Chyliński, Zuzanna Woźniak, Bartosz Kaziród, Wiktoria Janowska, Kacper Kaszuba.

Dużym zainteresowaniem cieszył się w tym roku konkurs recytacji poezji patriotycznej. Do konkursu przystąpiło łącznie 25 osób, a poziom był bardzo wysoki. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas III: I miejsce zajął Kacper Czarnecki z z klasy 3b, wyróżnienie otrzymała Amelia Pasternak z 3b.

W kategorii klas IV-VII na I miejscu uplasował się Kajetan Jolkowski z klasy 4c, II miejsce zajął Tymoteusz Osiński z klasy 4b, na III miejscu uplasował się Oskar Bartosiewicz z klasy 5b, jury przyznało również 3 wyróżnienia: dla Maszy Kulytsia (wyróżnienie specjalne), Julii Łagockiej i Krzysztofa Przybysza.

Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom, którzy wsparli nas w organizacji uroczystości: Panu Karolowi Kosikowi (chór) i Panu Tomaszowi Kędziorowi (fotografie).

Uśmiech posyłam uczniom mojej klasy 7b i niezastąpionej ekipie z 7a za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i czynności organizacyjno-porządkowe (S.R.).

Organizatorzy:
Jolanta Kowalczyk
Sylwia Remus
Iwona Karczewska