Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

„Opowieści z Narnii” w klasie 5b

„Opowieści z Narnii” w klasie 5b

            W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b przygotowali pod koniec maja zadania projektowe. Powstały one w oparciu o dwie części powieści „Opowieści z Narnii”.

            Grupa dziewcząt (Antonina Pokora, Inka Markuszewska, Lena Dzięgielewska, Julia Brudniewicz, Julia Mikita) przygotowały inscenizację na podstawie fragmentów lektury „Lew, Czarownica i stara szafa”. Uczennice przedstawiły pierwsze spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą i karłem, dyskusję Piotra i Zuzanny z Łucją i Edmundem (po ich wizycie w Narnii) oraz rozmowę dzieci z profesorem. Inscenizacja wywołała uśmiech na twarzach wszystkich uczniów.

            W drugiej części lekcji Antonina Pokora i Ksawier Czarnecki opowiedzieli kolegom i koleżankom kolejną część powieści pt. „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali o dalszych losach rodzeństwa Pevensie. Uczniowie dowiedzieli się, że Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja powrócili do Narnii, aby pomóc księciu Kaspianowi odzyskać należny mu tron i przywrócić w królestwie dawny ład.

            Zajęcia projektowe na podstawie utworu C.S. Lewisa były wesołe i kreatywne. Uczniowie ukazali Narnię jako barwną i pełną przygód krainę.

Nauczyciel prowadzący : p. Izabela Szymkowicz