Święto Szkoły 2022

Święto Szkoły 2022

 

1 czerwca- w rocznicę Urodzin Patrona Szkoły- gen. Tadeusza „Bora”- Komorowskiego odbyła się uroczysta akademia poświęcona Jego pamięci, a także upamiętniająca bohaterów II wojny światowej i powstania warszawskiego. Gościem honorowym naszej uroczystości była szczególnie nam bliska Pani Danusia Janosz- Kołodziejska- Prezes Związku Sybiraków w Grudziądzu. W apelu uczestniczyli również: Pani M. Stefaniak-Holz- Dyrektor SP 4 w Grudziądzu, duszpasterz Kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP - Ksiądz Proboszcz Dariusz Hirsch, członkowie Prezydium Rady Rodziców, przyjaciele naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii Dyrektor wyróżnił naszych uczniów, wręczył nagrody i statuetki:

Bartoszowi Hordyńskiemu – finaliście Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i finaliście Ligi Zadaniowej (nauczyciel prowadzący -p. M. Przybylska),

Szymonowi Reetzowi i Ninie Baturo – za wybitne osiągnięcia sportowe,

Zofii Basiurze- za osiągnięcia w konkursach wokalnych

oraz najlepszym czytelniczkom: Amelii Pasternak i Aleksandrze Fabiańskiej.

            Dyrektor wyróżnił zespół teatralny „Ósemkowy Raj” za reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym i przygotowanie spektaklu „Akademia Pani Plamy” wystawionego podczas GAPY. Nagrodę w postaci wyjścia do restauracji otrzymali również nasi najmłodsi uczniowie za zajęcie 1. miejsca w międzyszkolnych zawodach „Jestem sprawny”.

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Przewodniczący Prezydium Rady Rodziców- Pan Paweł Zieliński złożyli wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, a każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę. Po uroczystym apelu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka i Święta Szkoły.

Sylwia Remus