Występ szkolnego koła teatralnego w grudziądzkim teatrze

Występ szkolnego koła teatralnego w grudziądzkim teatrze

 

            W piątek 27 maja zespół teatralny z SP 8 wystąpił na deskach grudziądzkiego teatru podczas uroczystej gali laureatów GAPY. W spektaklu pt. „Akademia Pani Plamy” wystąpili:

w rolach głównych: Pani Ambrozja Plama- Cecylia Czubaszek i Ada Zgódka- Nikola Łuczak,

w pozostałych rolach:

Aniela- Melania Maciejewska, Agnieszka – Zuzanna Piotrowska, Ania- Wiktoria Krajewska, Anastazja- Zosia Basiura, Aniela- Emilia Lewitzka, Kot 1- Łukasz Grzybowski, Kot 2- Wiktor Tomaszewski, Pan Ambroży Kleks/ Kot 3 – Mateusz Piotrowski, Kot 4- Mike Verhoek, Dręczyciele kotów- Maria Marzec, Iga Zehner, Anna Borkowska i Aleksandra Świderska.

            Komedia jest feministyczną wersją „Akademii Pana Kleksa”, opowiada o żeńskiej szkole Pani Plamy- żony Pana Kleksa, ekscentrycznej nauczycielki, która uczy za pomocą fal radiowych, jeździ na hulajnodze, wprowadza dziewczęta w świat trudnych relacji damsko-męskich. W tym lustrzanym odbiciu powieści Brzechwy odnajdziecie znane wątki- szpital chorych sprzętów, kuchnię pełną magii, tabletki z najpiękniejszymi snami, operację dziewczynki - lalki, z której wyjęto śrubki, wałek, smycz (z pokoju do kuchni) i pampers- symbole kobiecego zniewolenia. W miejsce psiego raju w „Akademii Pani Plamy” jest raj kotów, które radośnie bawią się na scenie kłębuszkami, ale i prowadzą Adę Zgódkę na ulicę Dręczycieli Kotów- do czterech niegrzecznych dziewczynek, które dokuczały kotkom.

            Spektakl został ciepło przyjęty przez widownię, która nagrodziła nas gromkimi brawami. Dziękujemy Dyrekcji Centrum Kultury „Teatr” i organizatorom GAPY za możliwość pokazania naszego spektaklu, przygotowywanego z myślą o Grudziądzkiej Kieszeni Scenicznej.

Opiekun koła teatralnego
Sylwia Remus