Konkurs historyczny „100 lecie powrotu Grudziądza do macierzy – krótka historia długiej drogi”

Konkurs historyczny
„100 lecie powrotu Grudziądza do macierzy –
krótka historia długiej drogi”

            Dnia 10 grudnia br. w ramach obchodów ,, Grudziądzkiego Roku Błękitnej Pamięci” , odbył się konkurs historyczny , którego tematem było „100 lecie powrotu Grudziądza do Macierzy – krótka historia długiej drogi”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Grudziądza , Pan Maciej Glamowski. W konkursie udział wzięli uczniowie grudziądzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a: Filip Ługiewicz i Aleksander Siebert. Byli oni najmłodszymi uczestnikami konkursu i wykazali się dużą wiedzą .

Udział naszej szkoły w konkursie wiedzy o Grudziądzu zapoczątkował przygotowania do obchodów 100 lecia powrotu Grudziądza do Macierzy, który przypada 23 stycznia 2020 r.