Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

            Dnia 18.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 gościliśmy naszych przyszłych uczniów. W czasie tzw. ,,Drzwi otwartych” rodzice i uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną oraz poznali zasady naboru do naszej ,,Ósemki”

Przybyłych gości powitał Dyrektor szkoły Pan Marek Szymkowicz. Następnie odbyła się część artystyczna. Podziwialiśmy występy naszego zespołu wokalnego, oraz zespołów tanecznych. Klasa 4a przygotowała scenki i piosenki nawiązujące do ,,Akademii Pana Kleksa”.Nie mogło oczywiście zabraknąć elementów sportowych: obejrzeliśmy pokazy judo w wykonaniu uczniów klasy 4b oraz lekkoatletyczne w wykonaniu uczennic z klas 5a i 6a.

Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni do kawiarenki, gdzie mogli porozmawiać z nauczycielami na temat szkoły. W tym czasie nasi najmłodsi goście uczestniczyli w zajęciach świetlicowych , gdzie mieli okazję wykonać wiosenne prace plastyczne pod okiem nauczycieli. Wzięli również udział w zajęciach sportowych, w czasie których pokonywali tor przeszkód, próbowali swoich sił w skokach przez skakankę. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądają klasy przeznaczone dla edukacji wczesnoszkolnej. Starsi uczniowie brali udział w grach i zabawach, zdobywając odznaki i nagrody oraz uczestniczyli w zajęciach takich, jak: pokazy chemiczne, ciekawostki przyrodnicze, matematyka po angielsku na wesoło oraz zmagania z ortografią. Po wykonaniu zadań uczniowie zostali nagrodzeni ,,słodkim upominkiem”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się foto-budka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia z logo naszej szkoły.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za te szczególne odwiedziny.

Do zobaczenia we wrześniu…..