Europejski Dzień Języków Obcych w Ósemce

Europejski Dzień Języków Obcych w Ósemce

            28 września w naszej szkolne odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Został on ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i oficjalnie przypada na dzień 26 września.
Uczniowie klas IV-VIII przygotowywali plakaty związane z językami obcymi. Otrzymaliśmy sporo wspaniałych prac, które ozdobiły korytarz naszej szkoły, tworząc piękną wystawę, promującą różnorodność językową i kulturową Europy.

Klasy 1a oraz 1b bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem wykonały prace artystyczne.   Działania te zostały uwiecznione w postaci gazetki na tablicy szkolnej.
Celem Europejskiego Dnia Języków Obcych jest zachęcenie uczniów do nauki języków oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Poprzez coroczne organizowanie tej uroczystości pokazujemy uczniom, iż uczenie się języków innych krajów pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe.

Małgorzata Kaczmarek