Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 45 000,00 zł.

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny w naszej Ósemce

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny w naszej Ósemce

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przeprowadziliśmy w naszej szkole konkurs Ojczyzny Polszczyzny. Do konkursu w marcu 2024 r. przystąpiło 50 uczniów klas 4 (16 osób), 5 (14 uczniów), 6 (8 reprezentantów) i 7 (12 osób). Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi poprawności językowej i cech polszczyzny.

11 marca 2024 r. ogłosiliśmy werdykt i uhonorowaliśmy naszych uczniów nagrodami rzeczowymi i książkami.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

• w kategorii klas IV na 1. miejscu uplasował się Wojciech Kocieniewski z klasy 4b, wyróżnieni zostali: Eliza Huk z 4b oraz Laura Brzóskiewicz z klasy 4a;
• w kategorii klas V 1. miejsce zajęła Wiktoria Studzińska z klasy 5a, wyróżnienie otrzymała Mariia Kulytsia z klasy 5c;
• w kategorii klas VI na 1. miejscu uplasowała się Maja Kozłowska z 6a, wyróżniono Tymoteusza Nowickiego z 6b,
• w kategorii klas VII 1. miejsce zajęła Aleksandra Świderska z 7a, wyróżnienie otrzymała Lena Cybulska z klasy 7b.

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu. Mamy nadzieję, że herbatka z kubków z pleonazmami będzie smakowała zwycięzcom tak, jak Mickiewiczowi „z chińskich ziół ciągnione treści”.

Organizatorzy: p. Sylwia Remus, p. I. Gazdecka, p. I. Szymkowicz